Министерство на финансите публикува проект на нов Закон за счетоводството

27.06.2015, 18:39 56276 74

#60 | 27.06.2015, 18:39
Публикации: 1959 / 1614
Администратор на сайта
Разбирам. Представете становището си или в счетоводната организация, в която членувате или директно към МФ. Лично аз съм на друго мнение, но е добре да се чуят всички мнения.
#61 | 27.06.2015, 23:18
Публикации: 11932 / 2174
Вече май не знаете какво искате. :) Не, че нещо, виж как си противоречиш. Първо пишеш:
Един вид го приемам като твоя критика, че няма изискване за квалификация в законопроекта... Тоест искаш да има квалификация. А квалификация значи и стаж и образование.

След това пък пишеш, че подкрепяш идеята стажът за съставителите на отчети да отпадне изцяло...

Да, точно като критика е мнението ми за липса на изисквания към съставителите.Смятам обаче, че е напълно достатъчно тези изисквания да са единствено от гледна точка на образованието, но не и на стажа.Не виждам да си противореча .Друг е въпросът, че трудно се намира златната и оптимална среда по един толкова щекотлив въпрос.
#62 | 28.06.2015, 11:14
Публикации: 72 / 7
Аз лично написах едно писмо на имейла, който сте постнали- taxpolicy@minfin.bg-
и дадох доста примери от практиката и мои виждания. Между другото по темата има дискусии в някои от по-голямите фейс групи и ми прави впечатление че доста счетоводители са на моето мнение. Това изискване е наистина  нереално  и е спирачка за развитие на някои кадърни и можещи хора.
#63 | 28.06.2015, 14:53
Публикации: 332 / 38
Аз лично написах едно писмо на имейла, който сте постнали- taxpolicy@minfin.bg-
и дадох доста примери от практиката и мои виждания. Между другото по темата има дискусии в някои от по-голямите фейс групи и ми прави впечатление че доста счетоводители са на моето мнение. Това изискване е наистина  нереално  и е спирачка за развитие на някои кадърни и можещи хора.
Стажът е спирачка за развитието  :blink:  Това ме разби  :smile1:
Изискването е само 2 години стаж. Каква спирачка могат да бъдат те?  Критериите трябва да са единни и справедливи. Всеки е индивидуален един е по-добър друг не но критериите за стаж трябва да се запазят такива каквито са. Кой даде оценка на вашите познати, които нямат необходимия стаж? - Вие, те се самооцениха или положиха изпит? Кой ги определи за по-добри специалисти от други и на каква база?
Все пак всеки си има мнение и е добре че сте изразили мотивираното си становище пред МФ  :smile1:
#64 | 28.06.2015, 15:28
Публикации: 721 / 96
Стажът е спирачка за развитието  :blink:  Това ме разби  :smile1:

Доколкото чета мнението ,което Ви е разбило то не е , че "стажът е спирачка", а че изискването за стаж е спирачка. И по отношение на оценката - там, където има изискване за стаж завършилите съответното образование , но нямащи стаж въобще не стигат до оценка - просто нямат "достъп" до работата с изискване за стаж. Вход забранен.
#65 | 28.06.2015, 16:32
Публикации: 332 / 38
Доколкото чета мнението ,което Ви е разбило то не е , че "стажът е спирачка", а че изискването за стаж е спирачка. И по отношение на оценката - там, където има изискване за стаж завършилите съответното образование , но нямащи стаж въобще не стигат до оценка - просто нямат "достъп" до работата с изискване за стаж. Вход забранен.
Изискванията за стаж при кандидатстване за работа не са наложени от Закона за счетоводството, а от изискванията на работодателите. Стаж за счетоводител не се изисква, изисква се за съставител на финансови отчети. Или смятате, че като премахнат изискването за стаж работодателите ще наемат за съставители хора без опит  :smile1:
#66 | 28.06.2015, 18:02
Публикации: 72 / 7
Миро, чети пак всички коментари, ама тоя път с разбиране.
Аз лично мога да ти посоча хора  с 3-4  год. практика и техникум , който може да  главен счетоводител на голяма фирма и вишист с 5 години, който няма елементарни познания. Ето това имам предвид.
#67 | 28.06.2015, 18:48
Публикации: 332 / 38
Миро, чети пак всички коментари, ама тоя път с разбиране.
Аз лично мога да ти посоча хора  с 3-4  год. практика и техникум , който може да  главен счетоводител на голяма фирма и вишист с 5 години, който няма елементарни познания. Ето това имам предвид.
Не съм съгласен. Така наречения вишист 4-5 години след техникума инвестира в образованието си, учи, полага изпити и т.н. По тази логика висшето образование е спирачка. Сега очаквам да кажете, че има хора, които си купуват дипломите или излизат от университета без знания........ е това не е проблем на Закона за счетоводството, а на други закони. Обективните критерии са държавна диплома издадена от висше учебно заведение и професионален стаж .... всичко останало е субективно и е възможно много да се спекулира и да се посочват много изключения, но не бива изключението да бъде правило  :smile1:
#68 | 28.06.2015, 21:02
Публикации: 1959 / 1614
Администратор на сайта
Между другото по темата има дискусии в някои от по-голямите фейс групи и ми прави впечатление че доста счетоводители са на моето мнение.
Линк, моля? - Иначе информацията Ви ще е от сорта "една жена каза". Следих дискусиите, не видях това, което твърдите.
#69 | 29.06.2015, 08:08
Публикации: 72 / 7
Има коментари. Не помня името на групата.
#70 | 29.06.2015, 10:56
Публикации: 1959 / 1614
Администратор на сайта
Ясно. :)
Всъщност групите с коментари по темата са по-малко от пръстите на едната ми ръка. Освен това следя коментарите в тях и Вашето твърдение, че повечето хора са на Вашето мнение и желаят да отпаднат изцяло изискванията към съставителя, просто не съответства на истината.
#71 | 29.06.2015, 11:16
Публикации: 72 / 7
С голеги сме коментирали по темата във фирмите, в които съм работила  и трябва да Ви кажа че доста са на моето мнение. Това, че  те не пишат по форумите не значи, че   еднозначно трябва да се гледа на проблема. За мен това изискване е голяма глупост, защото не е обвързано с реалността.
#72 | 29.06.2015, 15:21
Публикации: 1959 / 1614
Администратор на сайта
Интересно, сега пък с колеги във фирмата се оказа... все повече се оплитате.  Значи по-горе, където сте написала, че става въпрос за ФБ групи е очевидна лъжа от Ваша страна. Като Ви чета, все повече започвам да мисля, че трябва да се въведе лицензиране с изпити, за да се отсее малко нивото.
#73 | 30.06.2015, 07:38
Публикации: 72 / 7
Напротив, във фейсбук има повече от 10 групи. В някои от тях има само реклами.
Но поставянето под един знаменател на всички въобще не е редно. Както и да е, за кой ли път ще се наложи нечии интерес. За мен дискусията приключи. Лек и според ден на всички.
#74 | 30.06.2015, 13:25
Публикации: 1959 / 1614
Администратор на сайта
И за мен дискусията с Вас приключи отдавна. Благодаря, че няма да спамите в темата повече. Пак да кажа, аз и моите колеги следим дискусиите във ВСИЧКИ счетоводни групи. Групите са повече от 10, но тези подчертавам с коментари по темата са по-малко от пръстите на едната ми ръка. Определено преобладава мнението, че изискванията за стаж и образование трябва да се запазят в ЗСч. Тоест Вие, определено лъжете и Ви съветвам да не го правите повече тук. КиК Инфо е място за сериозни дискусии и няма да допусна да се правят внушения.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група