Управител на ЕООД със запор

28.05.2015, 16:28 18070 11

28.05.2015, 16:28
Публикации: 7 / 0
Другия месец ще регистрирам първата си фирма  :good:
Имам запор на мое име и ще накарам сестра ми да я направи на нейно име. След като това се случи, ще и кажа да ми даде всички права и пълномощни, за да мога да работя без да я притеснявам и ще се назнача като управител.

Ясно е, че ще дойде запор за мен който ще се приспада от заплатата ми, но ще засегне ли и фирмата това нещо, след като съм управител с много права?

Мерси много на всеки който ми помогне с информация! :)  :good:
 
#1 | 29.05.2015, 15:33
Публикации: 7 / 0
След като няма отговори, разбирам че няма никакъв проблем в плана ми и ще се заема с изпълнението. Мерси хора  :good:
#2 | 29.05.2015, 16:26
Публикации: 332 / 38
Не виждам смисъл да правите фирмата на името на сестра ви.
ЕООД-то не носи отговорност за задълженията на едноличния собственик на капитала. Няма да ви запорират фирмената сметка  :smile1:
#3 | 30.05.2015, 14:45
Публикации: 7 / 0
Благодаря много за отговора, но това сигурно ли е, тъй като аз четох в някакъв форум за някакъв собственик на дял в ООД, който имал запор и станали някакви усложнения за фирмата.

Не ми се иска да регистрирам фирма, и след 1 месец да ми спрат работата заради това..  :blush:
#4 | 30.05.2015, 16:49
Публикации: 6403 / 1129
Следвайте първоначалната си схема.
Ако сам направите фирма, има опасност от запор на дела Ви.
Ето какво казва по този повод адвокат Тодоров:

"Запор върху дружествен дял
•   Запорът върху дружествен дял е мярка,която действа при търговци /ООД, ЕООД и др./.След вписването на запора,въпросният съдружник-длъжник не може да се разпорежда с дела си в дружеството:да го продава,заменя или по какъвто и да е друг начин да процедира с него;
•   Съгласно Закона за търговския регистър наложения запор върху дружествения дял следва да се отрази по партида на дружеството в Търговския регистър към Агенция по вписванията и по този начин става публично известен факт;
•   Така наложения запор е с изключително неблагоприятен ефект върху търговеца-длъжник от една страна и от друга за неговите съдружници."
#5 | 30.05.2015, 16:58
Публикации: 7 / 0
Супер, помагате ми много.  :good:
#6 | 07.08.2015, 10:40
Публикации: 7 / 0
Здравейте,
Пак съм аз. В "ДЕКЛАРАЦИЯ по чл. 141, ал.3 и ал.8 от ТЗ"(Прикачена отдолу) , управителя трябва да декларира, че:
"3. Не съм лице обявено в несъстоятелност или лице, което е било управител, член на управителен или контролен орган на дружество, прекратено поради несъстоятелност, през последните 2 години, предхождащи датата на решението за обявяване в несъстоятелност, ако са останали неудовлетворени кредитори. "

Аз "лице обявено в несъстоятелност" ли съм, след като имам запор?
#7 | 07.08.2015, 11:49
Публикации: 9299 / 1557
Ако сте обявен в несъстоярелност, сигурно щяхте да знаете това. Запорът не значи несъстоятелност.
#8 | 07.08.2015, 13:28
Публикации: 7 / 0
Мерси за отговора!  :good: До колкото разбирам "обявен в несъстоярелност" е човек който има фалирала фирма (или по-конкретно фалирал Едноличен Търговец - ЕТ), а хора със кредитни задължения към банки и осъдени с наложен запор, не са "обявени в несъстоятелност".
#9 | 07.08.2015, 13:37
Публикации: 9299 / 1557
Е, не точно така :-)
"Обявен в несъстоятелност" значи, че е имало производство по несъстоятелност, завършило с решение за обявяване на несъстоятелност.
Когато дадена фирма е фалирала, имаме "обявен във фалит"
Когато имате запор, най-вероятно имате "задължения по влезли в сила постановления"или "задължения по изпълнителни производства".
#10 | 07.08.2015, 14:39
Публикации: 7 / 0
Разбрах. До сега не са ми правили процедури по несъстоятелност, така че явно съм чист. Мерси много ХХХХХ.  :smile1:
#11 | 24.01.2016, 21:29
Публикации: 4 / 0
Ако имате запорирана фирма и искате да си вземете парите ми пишете на емаил: bulsoldier@abv.bg
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група