Износ на устройства без заплащане на фактура

27.05.2015, 15:19 4919 6

27.05.2015, 15:19
Публикации: 32 / 1
Здравейте, някой знае ли какъв документ трябва да издаде фирма, регистрирана по ДДС, за износ на устройства, които няма да се плащат от клиента? Устройствата са върнати за ремонт и сега трябва отново да ги изпратим на клиентите, за което те не ни дължат нищо. Но, за да мине митница износа, трябва да издадем някакъв вид фактура.
#1 | 29.05.2015, 09:53
Публикации: 32 / 1
Никой ли няма такъв опит? Някой знае ли дали има такава фактура, която да не се плаща, а да се използва само за митнически цели? Ние от много контрагенти сме получавали такива фактури, на английски Commercial invoicе, на които пише, че са само за митнически цели. Но не съм сигурна дали българското законодателство позволява такъв тип фактури, които според мен не трябва да влизат в ДДС дневниците и изобщо да се осчетоводяват, защото клиентите не дължат нищо по тях.
#2 | 29.05.2015, 10:23
Публикации: 186 / 19
Това няма да е износ - има и други митнически режими освен внос и износ.

Би трябвало при влизането на тези устройства на територията на страната да е оформено както трябва
#3 | 29.05.2015, 10:55
Публикации: 186 / 19
Извинете, не съм допълнила отговора си
Би трябвало при влизането на тези устройства на територията на страната да е оформено както трябва режим "активно усъвършенстване"
#4 | 29.05.2015, 11:06
Публикации: 32 / 1
Благодаря Ви, запозната съм с различните видове внос и износ, за съжаление, никоя от спедиторските фирми в България изглежда не е. За това ни се налага да правим реален внос. Та сега остава проблема как да направим износ...
#5 | 29.05.2015, 13:00
Публикации: 186 / 19
Спедиторските фирми са запознати с различните режими, но вие като клиенти би трябвало да им обясните, какво точно ще се прави с тази стока, все пак те няма как да знаят... :wink1:
Малко странно се получава от данъчна гледна точка - внасяте едни неща от доставчик, на който преди това Вие сте му ги продали и после пак му ги изпращате....

Съжалявам, но аз не мога да ви посъветвам нито да споделя практика от подобен случай.
Може би някой друг колега ще се включи...
#6 | 29.05.2015, 13:04
Публикации: 32 / 1
Аз също си мислех, че те би трябвало да са запознати, все пак това им е работата. Но, за съжаление, се оказва, че за тях най-лесен е вносът и не се стремят особено да са гъвкави, въпреки подробните ни обяснения. Все пак Ви благодаря!
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група