Билети със стойност 0

19.05.2015, 14:53 3459 4

19.05.2015, 14:53
Публикации: 186 / 38
Извън  всякакви журналистически и политически спекулации - чисто от счетоводна и данъчна гледна точка -  Как кореспондира със ЗДДС, ЗКПО и Наредбата за касовите апарати тези билети за футболния мач, които паказаха по телевизиите  със стойност 0  лева  и определени места за сядане ?   Има ли сделка, или няма сделка ? 
#1 | 19.05.2015, 16:39
Публикации: 4393 / 734
Не знам отговора, но какво ще стане ако ги приравним към (безплатни) покани с места? Виждал съм в театрите да дават красиви билети с картинки, които явно не са финансов документ, а отделно от тях и касови бележки.
#2 | 19.05.2015, 16:56
Публикации: 60 / 2
Кажете какво не ви е ясно при тези билети, аз работя във фирмата която ги предлага и е спонсор на футболния клуб. Тези билети са един вид покана и реклама.Приемете го все едно не пише цена на тях,просто ред и място,раздават се на определи хора и са с определена бройка.Като стойност нямат такава,само разходи за отпечатването им.
#3 | 19.05.2015, 20:59
Публикации: 186 / 38
От това, което видях  по телевизията - останах с впечатление, че  тези билети са издавани на касов апарат. Така го твърдеше и собственика на клуба - че всички билети са издадени на касовите апарати. А не ми е известно как касов апарат може да отпечата стойност 0  . А пък щом е билет с място - за мен има сделка. И съответно си търся текстовете от ЗДДС и ЗКПО и Наредбата за касови апарати, на които се основава  това действие.  Или иначе казано - как ще ме убедите, че не е заобиколено законодателството ?
#4 | 25.05.2015, 09:33
Публикации: 186 / 38
Защо никой не иска да ме опровергае ?
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група