Уведомление по чл.62

17.05.2015, 15:15 6683 9

17.05.2015, 15:15
Публикации: 86 / 0
Здравейте,
имам нужда от съвет.Постъпих на работа на 10.04.15 в едно дружество като служител ТРЗ.Колежката, която ми предаваше работата (жена с 40 г. Стаж като Гл.счетоводител) ме увери,че няма проблем да подадем уведомл.по чл.62 в същия ден и този ден да ми е първи в осигуряване.Подадохме го към 16.00 часа.Да обаче, аз мисля че  това беше грешка, сега предстой проверка от ИТ и мисля ,че ще имам проблем.Моля, ако някой е попадал в подобна ситуация да ми  каже как да се защитя,да добавя нещо като ..лицето ще постъпи в 3дн.срок......Проблема е,че подадохме декл1 ,6 и от там ще се вижда датата.
Благодаря!
#1 | 17.05.2015, 15:23
Публикации: 4354 / 714
Още не е късно, може да се коригира Д1 с един ден по-малко, щом сте подали, а за да няма разлики в Д6 може да доначислите някаква сума, равна на първата надница (ако шефът се съгласи де), ако не и Д6 ще коригирате. Ако бяхте подали сутринта можеше да се измъкнете с по-късна смяна, ама в 16 часа... та освен да оправите ТД, ако в него пише денят на постъпване... пък ако не пише няма какво да пипате. Въобще, огледайте документи, в които може да се види "оригиналната" датана постъпване и ги оправете на следващата дата. Например книгата за инструктажи (инструктажът се прави в деня на постъпване).

И, разбира се, споделете с шефа, обяснете цената на грешката и дано е съглсен да оправите документацията.

Все пак, изчакайте и колегите да подскажат други варианти :)
#2 | 17.05.2015, 15:28
Публикации: 86 / 0
Ще помисля върху този вариант ,хубаво е ,че все пак има някаква възможност за корекция.
Благодаря!
#3 | 17.05.2015, 20:17
Публикации: 411 / 10
Не смятам че е грешка, нали по принцип имаме тридневен срок за подаване на уведомление при започване на работа.
#4 | 17.05.2015, 20:27
Публикации: 4354 / 714
Грешка в подаването няма, грешката е в това, че питащата е започнала работа преди да получи копие от него.
#5 | 18.05.2015, 08:48
Публикации: 314 / 38
Мен лично са ме учили така.
При осемчасов работен ден - сключваш договора от днес да почне утре.
При четиричасов работен ден - сключваш договора днес и може да почне днес.
Държа да отбележа, че имам само една единствена проверка от ИТ зад гърба си.
Според мен ще гледат за по очебийни неща и може да минеш метър.

Мен ме биха през ръцете за други неща:
- дали работниците имат сключена застраховка за трудова злополука
- дали на работниците е дадена възможност сами да определят кога искат да ползват отпуските си
- дали в ТД е описано добре колкото е трудовия стаж на лицето и колко от този стаж е зачетен
#6 | 18.05.2015, 10:30
Публикации: 86 / 0
Благодаря за насоката.Ще се опитам да огледам всички неща.
#7 | 23.05.2015, 15:26
Публикации: 86 / 0
Здравейте отново,
е, проверката мина ,леко и "безболезнено".Въобще не обърнаха внимание на уведомлението.Имаме предписания, колкото да има нещо, напр :"прошнороване и прономероване на книгата за трудовите книжки" ,да сформираме Група по условия на труд (въпреки че имаме, но "явно не сме се разбрали")и това е.
Радвам се ,че мина, дано сега да настъпи спокойтвие на работа :wink1:!че......
#8 | 23.05.2015, 16:22
Публикации: 4354 / 714
Все пак си оправете нещата от въпроса по-горе, защото може в бъдеще да имате друга проверка, с други проверяващи, не се знае какво ще искат да гледат. Това с уведомлението е лесно видимо и трудно може да се скрие.
#9 | 25.05.2015, 16:45
Публикации: 3145 / 253
Все пак си оправете нещата от въпроса по-горе, защото може в бъдеще да имате друга проверка, с други проверяващи, не се знае какво ще искат да гледат. Това с уведомлението е лесно видимо и трудно може да се скрие.

Като изтече една година от подаването на уведомлението няма да има нищо при проверка. Едва ли ще дойдат пак до следващата година  :smile1: и да се спрят точно на това уведомление
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група