Счетоводна отчетност на кафене

01.05.2015, 14:11 6613 5

01.05.2015, 14:11
Публикации: 187 / 1
Здравейте,
Моля за помощ. Имам договор за счетоводно обслужване на ЕООД.
Дейността на Дружеството до м. март беше- Търговия на едро със трети страни и страни членки на ЕС.
М. април управителят ми съобщи че ще открива кафене. Тъй като никога не съм водила счетоводство на кафене го уведомих, че от 01.05 прекрятявам договора. До тук добре,но на 30.04 ми изпрати 8 фактури със закупетни стоки - алкохолни , безалкохолни напитки, вода , кафе,мля, и куп други такива. Тъй като тези фактури трябва да ги осчетоводя м. април и да направя пълно приключване моля за помощ. Как да заведа тези стоки- количество - бр. или стекове, тези които са с еднакъв грамаж и еднаква цена по кодове.
И ако са маркирали нещо и то само стойностно какво ще изпиша.
УЖАС!
Моля Ви, ако някой има опит да подскаже малко.
Предварително Ви благодаря.



#1 | 01.05.2015, 14:29
Публикации: 8 / 0
Аз в счетоводната програма завеждам стоките само стойностно. Колегите от кафенето имат складова програма и ми осигуряват справки за продадените стоки по видове с бройки и съответна доставна и продажна цена, при което изчислявам и въвеждам стойностно обща сума приходи от продажби и обща сума на изписаните стоки. Не може ли да си оформите някаква такава справка и вие? Ако пък нямат продажби на 30.04., остава просто да се заведат закупените стоки. Ако нямате уговорка с клиентите да им водите складово стопанство, навярно може и само стойностно.
#2 | 01.05.2015, 14:50
Публикации: 187 / 1
Благодаря Ви.
Не знам какво имат, търся ги от вчера, не мога да се свържа изобщо.
Все пак трябва да  заведа стоките,  и да приключа, но  съм объркана:
Алкохолните напитки  -   водка  - различни марки различни цени. Уиски- различни марки  различни цени,  кафето също - грамаж различен , марка различна цена различна.
Огромен труд е но мисля да ги завеждам по вид  марка ,  с еднаквите грамажи и цени в един код, и т.н. Ама изобщо не съм сигурна че тока трябва. Софтуера   изчислява средна цена  но като са с различни ед.цени ?. А пък тези стикери от природата  100 броя по 1 лев. това пък какво го правя. Да го изписвам на разход ли , никаква идея нямам.
#3 | 01.05.2015, 16:45
Публикации: 332 / 38
Осчетоводете ги само стойностно а колегата който ще поеме счетоводството след вас да си организира аналитичната както му е удобно
#4 | 01.05.2015, 18:23
Публикации: 187 / 1
Благодаря Ви.
Няма да сторнирам нищо. Въведох  вид стоки , количествено и стойностно .
И след това от май месец   да ги водят както намерят за добре.
Хубава вечер
#5 | 02.05.2015, 09:42
Публикации: 320 / 26
Не е трябвало да се отказвате, та вие сте се занимавали с доста по-сложни неща. Как точно да отчитате стоките за кафенето зависи и от това, как ще ги продават, на какви кодове ще ги маркират, ще имат ли софтуер. Някои от мат.запаси са стоки, а други са материали, взависимост от предназначението си. Изработват се калкулации и т.н.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група