Регистрация по ЗДДС на новосъздадена фирма

30.04.2015, 15:53 14876 12

30.04.2015, 15:53
Публикации: 93 / 2
Здравейте,

В процес съм на регистрация по ЗДДС на новосъздадено ЕООД - доброволна регистрация по чл. 100, ал. 1 от ЗДДС.  Връчено ми е искането за представяне на документи. Това, което ме притеснява е, че към момента дружеството не разполага с почти нищо от изискваното в справката - няма наем на помещение, няма активи, няма договор за счетоводно обслужване, няма фискални устройства, единственото, с което разполага е разплащателна сметка. Липсата на гореизброените проблем ли ще е за регистрацията? Очакванията са, че оборотът за задължителна регистрация ще бъде достигнат сравнително бързо, затова се предприема доброволната непосредствено след вписването в ТР. Търговските и партньорски отношения към момента са в процес на доуточняване и съответно няма подписани договори.
#1 | 30.04.2015, 16:37
Публикации: 1 / 0
Какво пречи да представите такива договори ?Ако ги няма може да бъде отказана регистрацията по ДДС.
#2 | 30.04.2015, 19:49
Публикации: 1223 / 70
Ще представите каквото имате.За другите неща,които се искат ще направите една декларация от името на управителя-примерно :Декларирам,че няма сключени трудови договори ,все още няма наето помещение,няма сключен договор със счетоводител и т.н.
Имала съм такъв случай и нямаше проблем с регистрацията.Е,договор за счетоводни услуги сключихме,но то така или иначе нали ще има счетоводител.Така,че поне такъв договор може да представите.
#3 | 01.05.2015, 09:46
Публикации: 6403 / 1129
Съгласна съм с колегите.
Всичко друго може да нямате, но договор със счетоводител трябва да имате. Иначе ще Ви откажат регистрацията.
#4 | 01.05.2015, 11:36
Публикации: 720 / 96
Ще представите каквото имате.За другите неща,които се искат ще направите една декларация от името на управителя-примерно :Декларирам,че няма сключени трудови договори ,все още няма наето помещение,няма сключен договор със счетоводител и т.н.
Имала съм такъв случай и нямаше проблем с регистрацията.Е,договор за счетоводни услуги сключихме,но то така или иначе нали ще има счетоводител.Така,че поне такъв договор може да представите.

Подкрепям написаното , че не е проблем да няма договори, обекти и др. изисквани документи, защото те не се изискват като задължителни, а само с информативен характер. Регистрирах фирма по чл.100 и без договор за счетоводно обслужване като поясних, че сключването на такъв предстои.  :good:
#5 | 02.05.2015, 23:24
Публикации: 12 / 0
Това Ви е най-иделаният случай на регистрация по ЗДДС. Аз съм правила подобни регистрации поне на 5 фирми. Това, което биха поискали е договор за наем за седалището. Съветвам, ако седалището е домашен адрес, да направите пълномощно на хората, които се предполага,че ще бъдат постоянно там,защото ако при проверка на адрес, 3 пъти не открият представител на фирмата могат да откажат регистрация или съответно да последва дерегистрация. А за останалото-както казаха колегите- една декларация, като по точките на искането описвате липсата на исканите документи.
Успех!  :good:
#6 | 11.05.2015, 14:27
Публикации: 123 / 2
Здравейте
имам един малко странен въпрос - винаги ли ДДС номера на фирмата е BG+ булстата и ?
Продаваме царевица на оод , управителя на което твърди че не е регистрирано по ддс
проверих в сайта на нап за регистрация по ддс чрез булстата на оод-то и излезе невалиден ддс номер. Това дали доказва че фирмата не е регистрирана по ддс?Трябва ли да изисквам някаква декларация че не е за да и издам обикновена фактура с 20 % ддс и съответно да не си самоначислявам ддс?
#7 | 11.05.2015, 14:45
Публикации: 6668 / 658
Защо Ви е декларация? Управителят нали е казал, че фирмата не е регистрирана по ДДС.
#8 | 11.05.2015, 14:46
Публикации: 6668 / 658
Последното изречение не го разбрах. След като купувача не е регистриран по ДДС издавате си фактура с начислено ДДС.
#9 | 11.05.2015, 14:49
Публикации: 123 / 2
в последното изречение се обърках малко/доста/ исках да кажа че ако е регистреран по ддс купувача фактурата ми ще е с 0-во ддс
и благодаря за отговора
#10 | 27.08.2015, 15:35
Публикации: 27 / 0
Здравейте,
Фирма е регистрирана в ТР вчера, днес е потвърдено заявлението за ел.подпис. Управителят желае веднага да бъде извършена доброволна регистрация по ЗДДС.
Понеже в правилника пише, че е необходимо да се приложи справка за облагаемия оборот по месеци, за последните 12 месеца преди текущия ( а такъв няма).
Има ли възможност, ако не се прикачи такава справка, да има проблеми с регистрацията на дружеството?

Благодаря предварително!
#11 | 27.08.2015, 15:37
Публикации: 131 / 9
Може да съставите справката като попълните нулеви стойности за последните 12 месеца.
#12 | 30.08.2015, 16:10
Публикации: 6403 / 1129
Достатъчно е да напишете в обяснението, което ще Ви поискат, че фирмата още няма обороти от дейността и това не е проблем за доброволната регистрация по ЗДДС. :smile1:
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група