Декларация образец 6

25.04.2015, 11:26 4496 3

25.04.2015, 11:26
Публикации: 30 / 1
Здравейте,
може ли някой да ми помогне? Става дума за регистриран земеделски производител, който е пенсионер и се осигурява само за здравни, които са /19.20 лв./. Всеки месец си ги внася, но след подаване на декларация образец 6 му се появяват задължения за сумата 133.24 лв. Миналата година си е вадил справка за липса на задължения, затова съм сигурна, че не са стари. Помислих си, че е възможно при подаване на декларация 1 да съм писала някъде вместо код 13 код 12 и ги проверих, но всичко си е така както трябва. Не разбирам откъде се появиха, моля за съвет!
Благодаря!
#1 | 25.04.2015, 11:29
Публикации: 11932 / 2174
Проверете как е въведена Д6/13, ако сте подавали на ръка - имах случай, когато бяха въвели вместо 403.20  -  430.20 и така се появиха задължения. Ако сте подали по ел. път вижте сумата, която сте подали в справката за плащания и задължения. Направете си анализ на подадените суми на лицето с обр.1 за годината при помесечното подаване .
Проследете и други подавани декларации за задължения, които е имало след като лицето си е извадило удостоверение, че не дължи нищо.
#2 | 25.04.2015, 12:50
Публикации: 30 / 1

Декларация 6 е въведена с пик код и е правилна сумата. Единственото, което открих като вероятна грешка са месеците януари, февруари и юни не съм избрала 8% ЗО. Тоест са подадени декларации без посочен процент осигурителни вноски, а само осигурителен доход. Странно нищо не са ме питали когато съм ги подавала, а така са ги приели. Дали това е причината? И въпреки това дължимата сума не ми се засича.
#3 | 25.04.2015, 12:55
Публикации: 11932 / 2174
Вижте в справките, до които имате достъп с ПИК-кода дали месеците, за които сте подали без процент имате като задължение правилната сума. Проследете си сама, защото обикновено това е най-правилния път. В НАП едва ли ще кажат нещо повече от това, което сама можете да си видите. Успех !
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група