Напускане на работа - възникнал казус с отпуск

24.04.2015, 04:38 2873 2

24.04.2015, 04:38
Публикации: 2 / 0
Здравейте!
На 12,06,2015г ще имам 15г трудов стаж във фирмата, която искам да напусна. Прочетох за 10те месеца обезщетение на борсата и за това, че трябва да бъда назначена на друго място за около 10 дни и след това освободена, за да мога да взимам подобно обезщетение.
Казусът ми е за неизползваните  дни отпуск:
за 2015г имам 11 дни - работодателят ми отказва да даде на мои напускащи колеги отпуск, има ли това право или мога да ползвам този отпуск преди да си подам предизвестието?
от 2008 и 2009г имам неиползван отпуск 22 дни - какво се случва с тях?
Благодаря!
#1 | 24.04.2015, 09:19
Публикации: 110 / 6
Неизползваната отпуска имате право да я използвате, ако не ви бъде разрешено следва да ви се плати обезщетение при прекратяване на договора
Обезщетение за неползван платен годишен отпуск, според член 224 ал.1:

„При прекратяване на трудовото правоотношение работникът или служителят има право на парично обезщетение за неизползвания платен годишен отпуск за текущата календарна година пропорционално на времето, което се признава за трудов стаж, и за неизползвания отпуск, отложен по реда на чл. 176, правото за който не е погасено по давност. Обезщетението се изчислява по реда на чл.177 към деня на прекратяването на трудовото правоотношение. Платеният отпуск за обучение на учащи се и на докторанти без откъсване от производството и за приемен изпит в учебно заведение, когато не бъде използван, не се обезщетява парично.”
#2 | 24.04.2015, 21:56
Публикации: 2 / 0
Благодаря Ви! :)
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група