Справка по чл.73 от ЗДДФЛ

24.04.2015, 17:09 15294 26

#20 | 24.04.2015, 17:09
Публикации: 1703 / 207
Терминът "превозни средства" е определен в § 1 т.40 от Допълнителните разпоредби на ЗКПО: "Превозни средства" са тези, посочени в глава втора, раздел четвърти от Закона за местните данъци и такси, независимо дали са вписани в регистър, воден съгласно българското законодателство.

ЗАКОН ЗА МЕСТНИТЕ ДАНЪЦИ И ТАКСИ
Чл. 52. С данък върху превозните средства се облагат:
1. (изм. - ДВ, бр. 112 от 2003 г., в сила от 01.01.2004 г.) превозните средства, регистрирани за движение по пътната мрежа в Република България;
2. корабите, вписани в регистрите на българските пристанища;
3. (изм. - ДВ, бр. 109 от 2001 г., в сила от 01.01.2002 г.) въздухоплавателните средства, вписани в държавния регистър на Република България за гражданските въздухоплавателни средства.
#21 | 24.04.2015, 17:20
Публикации: 151 / 7
Нали трактори, тракторни ремаркета и прикачен инвентар се регистрират само в КТИ и не се облагат с данък по ЗМДТ?
#22 | 24.04.2015, 22:05
Публикации: 103 / 3
Фирма е закупила МПС от физ. лице. Колата е съпружеска собственост и в договора са вписани и двамата съпрузи. Въпроса ми е трябва ли да впиша в декл по чл. 73 и двете лица като разделя платената сума на две равни части или да впиша само първото лице.
#23 | 25.04.2015, 07:49
Публикации: 6403 / 1129
Нали трактори, тракторни ремаркета и прикачен инвентар се регистрират само в КТИ и не се облагат с данък по ЗМДТ?
ДА
#24 | 25.04.2015, 07:51
Публикации: 6403 / 1129
Фирма е закупила МПС от физ. лице. Колата е съпружеска собственост и в договора са вписани и двамата съпрузи. Въпроса ми е трябва ли да впиша в декл по чл. 73 и двете лица като разделя платената сума на две равни части или да впиша само първото лице.
При съпружеска общност включвате и двете лица, като разделяте сумата поравно.
#25 | 27.04.2015, 14:32
Публикации: 151 / 7
Аз пак с моята прикачна техника, която не ми дава мира. Като гледам глобите - ако дохода се включи в справката, а не е трябвало, е подаване на неверни данни. Ако не се включи, а е трябвало, е непредставяне на информация. Кое да избера?
1. Доход от продажба на тракторно ремарке, което се регистрира само в КТИ, трябва ли да се включи в справката по чл. 73? Иначе казано - пътно транспортно средство ли е? Защото има разлика от тези, които се регистрират в КАТ.
2. Прикачната техника не е упомената в Закона за движение по пътищата, но в Закона за регистрация и контрол на земеделската и горската техника са записали:
16. (изм. - ДВ, бр. 74 от 2005 г., в сила от 13.09.2005 г.) "Сменяема прикачна техника" е:
а) всяко съоръжение, използвано в земеделието или в горите, което е проектирано да бъде теглено от трактор и което променя или допълва неговите функции; то може да включва товарна платформа, конструирана по начин, който позволява да бъде снабдена с всички необходими инструменти и приспособления, предназначени за работа, и върху която временно могат да се съхраняват всички материали, които са произведени или са необходими за работа;
б) всяко превозно средство, предназначено да бъде теглено от трактор и към което трайно е прикачено допълнително оборудване или което е проектирано да обработва материали, когато съотношението между технически допустимата обща маса и масата без товар на превозното средство е по-малко от 3,0.

#26 | 28.04.2015, 13:05
Публикации: 151 / 7
Ако може да ми помогнете да си изясня понятията.
Има ли разлика между Пътно превозно средство и само Превозно средство?
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група