УП-2

16.04.2015, 15:42 16244 22

16.04.2015, 15:42
Публикации: 233 / 1
Моля, за съвет. Работник е бил в отпуск по майчинство, за периода 2012-2014г За изготвяне на УП-2   За Брутно трудово възнаграждение или доход за определяне размера на пенсията какво се посочва в месеците, когато лицето е в болничен минимален  осигурителен доход за професията ?
Следва ли месец по месец да се изготвя или  за цяла календарна година общо.
Предварително благодаря.


#1 | 16.04.2015, 15:43
niniv
Не е зле да прочетете упътването за попълване на образец УП-2
#2 | 17.04.2015, 14:11
Публикации: 3145 / 253
Моля, за съвет. Работник е бил в отпуск по майчинство, за периода 2012-2014г За изготвяне на УП-2   За Брутно трудово възнаграждение или доход за определяне размера на пенсията какво се посочва в месеците, когато лицето е в болничен минимален  осигурителен доход за професията ?
Следва ли месец по месец да се изготвя или  за цяла календарна година общо.
Предварително благодаря.
  Записвате периода от 2000г до момента по години. За дните в болнични, описвате в забележка периода на болничните и посочвате колко работни дни са. За тях не се посочва сума. В осиг. доход се вписва само дните, които са платени от работодател. За дните до изчерпването на 410-те дни не се пише сума за осиг. доход, само в забележка обяснявате в какъв вид отпуск е било лицето и периода за това. По същият начин правите и за периода на отглеждане на дете до 2г възраст.
#3 | 17.04.2015, 14:12
Публикации: 3145 / 253
Не е зле да прочетете упътването за попълване на образец УП-2

Не всичко в упътването е обяснено точно и как трябва да е.
#4 | 20.04.2015, 13:10
Публикации: 233 / 1
Благодаря Ви сърдечно.
#5 | 24.05.2015, 17:29
Публикации: 411 / 10
Да се включа и аз с въпрос относно изготвянето на УП-2. Бивш служител иска да му издам УП-2 за 1986,1987 и 1988, но като гледам ведомостите за въпросните години се обърквам. Има графа - всичко трудово възнаграждение, в което се включват основна заплата, клас, отпуски, премии, а също така има и графа - всичко бруто или всичко сума за облагане, където се включват болнични и детски. Коя сума е редно да опиша в УП-2 :  всичко трудово възнаграждение или всичко бруто /всичко сума за облагане/? Аз мисля че първото, но не съм сигурна.
#6 | 24.05.2015, 20:46
Публикации: 4354 / 714
За детските не зная, но за дните на болнични май се пишеше доходът, от който са изчислени болничните. Трябва да се знае заплатата, дните и процентът на болничните... но най-добре изчакай знаещите да кажат, а през това време виж дали нямаш болничните листове, но които да е написано изчисляването на сумата. С тях ще е най-лесно, на мен трудно ми излиза сметката отзад напред, тоест от сумата на болничния да изкарам сумата за УП-то :)
#7 | 25.05.2015, 16:40
Публикации: 3145 / 253
Ето как се изчисляват болничните:

ДОХОД, ОТ КОЙТО Е ИЗЧИСЛЕНО ОБЕЗЩЕТЕНИЕТО ЗА ВРЕМЕННА НЕРАБОТОСПОСОБНОСТ ИЛИ БРЕМЕННОСТ И РАЖДАНЕ

КОДЕКС НА ТРУДА от 1951 г. 

В сила от 01.01.1999 г. до 01.01.2000 г.

   153.  (Изм. - Изв., бр. 92 от 1957 г., ДВ, бр. 24 от 1963 г., доп., бр. 99 от 1965 г., изм., бр. 46 от 1989 г., бр. 155 от 1998 г.) Паричното обезщетение за временна нетрудоспособност се изчислява от среднодневното брутно трудово възнаграждение, върху което са внесени осигурителните вноски за периода от шест календарни месеца, предхождащи месеца на настъпване на нетрудоспособността, но от не повече от 120 на сто от средната дневна основна заплата на работника или служителя за периода.
   За дните, включени в периода по ал. 1, се взема предвид среднодневната минимална работна заплата за страната за съответния период, ако работникът или служителят:
   1.  не е бил осигурен за всички осигурителни случаи;
   2.  не е бил осигурен за всички осигурителни случаи без трудова злополука и професионално заболяване;
   3.  не е бил осигурен за временна и трайна нетрудоспособност съгласно Закона за чуждестранните инвестиции;
   4.  е ползвал неплатен отпуск, който се зачита за трудов стаж;
   5.  е ползвал отпуск за отглеждане на малко дете.
   За дните, включени в периода по ал. 1, през които работникът или служителят е получавал парично обезщетение за временна нетрудоспособност или за бременност и раждане от общественото осигуряване, се взема предвид среднодневното възнаграждение, определено по ал. 1 и 2, от което е изчислено обезщетението.
   Условията и редът за отпускане и изчисляване на паричните обезщетения се определят с правилник.

В сила от 20.06.1989 г. до 01.01.1999 г.

   153.  (Изм. - ДВ, бр. 46 от 1989 г.) Паричното обезщетение за временна нетрудоспособност се изчислява от полученото трудово възнаграждение през календарния месец, предхождащ настъпването на нетрудоспособността, но върху не повече от 120 на сто от основната заплата, определена с трудовия договор за работниците, и върху не повече от основната заплата, определена с трудовия договор за останалите категории персонал. Възнаграждението, от което се изчислява паричното обезщетение, не може да бъде по-малко от минималната работна заплата, установена за страната.
   (Ал. 2, отм.).
   Когато според условията на трудовия договор и характера на работата работникът или служителят не работи през целия месец, както и при самоволно отсъствие от работа, паричното обезщетение се изчислява от действително полученото трудово възнаграждение през преходния календарен месец, макар и да е по-малко от минималната работна заплата, установена за страната.
   При изчисляване паричното обезщетение за временна нетрудоспособност на работниците и служителите по реда, определен в предходните алинеи, се взема предвид и процентното увеличение, което им се дава върху заплатите като активни борци против фашизма и капитализма.
   С правилник се установява начинът на определяне паричното обезщетение на работници и служителите, които нямат определена основна заплата.

В сила от 01.01.1966 г. до 20.06.1989 г.

   153.  (Изм. и доп. - ДВ, бр.  99 от 1965 г.) Паричното обезщетение за временна нетрудоспособност на работници и служители, заплащани според изработеното, се изчислява от полученото трудово възнаграждение през календарния месец, предхождащ настъпването на временната нетрудоспособност, но върху не по-малко от тарифната ставка и върху не повече от 120% от същата. В трудовото възнаграждение се включва тарифната ставка и възнаграждението за преизпълнението на трудовите норми.    Паричното обезщетение за временна нетрудоспособност на работници и служители, които са на повременно заплащане, се изчислява от основната заплата, получавана към деня, предхождащ настъпването на временната нетрудоспособност.
   Когато според условията на трудовия договор и характера на работата работникът или служителят не работи през целия месец, както и при самоволно отсъствие от работа паричното обезщетение се изчислява от действително полученото среднодневно трудово възнаграждение през предходния календарен месец, макар и да е по-малко от тарифната ставка или основната заплата за извършената работа.
   (Нова) При изчисляване паричното обезщетение за временна нетрудоспособност на работниците и служителите по реда, определен в предходните алинеи, се вземат в предвид и процентното увеличение, което им се дава върху заплатите като активни борци против фашизма и капитализма.
   (Предишна ал. 4) С правилник се установява начинът на определяне паричното обезщетение на работници и служители, които нямат определена тарифна ставка или основна заплата.
#8 | 27.05.2015, 15:13
Публикации: 3 / 0
Моля за съвет!
Трябва да издам УП-2 на работник за 2005г, но открих, че за част от месеците в началото на годината изглежда програмата за заплати не е била правилно настроена и лицето е било осигурявано под мин.осигурит.доход. Каква сума да включа в УП - по ведомост или съответния МОД?
#9 | 28.05.2015, 11:55
Публикации: 114 / 3
Моля за съвет!
Трябва да издам УП-2 на работник за 2005г, но открих, че за част от месеците в началото на годината изглежда програмата за заплати не е била правилно настроена и лицето е било осигурявано под мин.осигурит.доход. Каква сума да включа в УП - по ведомост или съответния МОД?
това е кофти :как е минала Д 1
#10 | 03.06.2015, 06:53
Публикации: 411 / 10
Отново въпросче или по-точно голям въпрос. За периода 2000 - 2006 вкл. , тогавашната    счетоводителка не е подавала д1 и д6, а също така не се знае дали е внасяла осигуровки, защото ти да видиш документи всякакви за въпросните години липсват. Налице са само ведомости, от които е видно че са начислявани и изплащани заплати. Въпросът ми е следния: Лице, работило във въпросната фирма иска да му издадем УП за периода 2000 - 2008 г.. Аз хубаво ще го издам само на база ведомостите, но предполагам от НОИ ще му ги върнат поради липса на данни в персоналния регистър. Оттам насетне какво се случва? Глобяват ни? Правим д1 и д6 за въпросните години? Или какво?
#11 | 03.06.2015, 10:17
Публикации: 11899 / 2168
 Аз хубаво ще го издам само на база ведомостите, но предполагам от НОИ ще му ги върнат поради липса на данни в персоналния регистър. Оттам насетне какво се случва? Глобяват ни? Правим д1 и д6 за въпросните години? Или какво?

При липса на данни в персоналния регистър при пенсионирането на едно лице ми поискаха за липсващия период / ставаше дума за 2 месеца / да издам УП2 и 3. Не знам това практика ли е или не, но беше само това без никакви последствия и глоби и дори не поискаха да подаваме обр.1 за тези месеци, които бяха доста назад във времето.
#12 | 03.06.2015, 11:09
Публикации: 962 / 103
Аз имах случай с объркани декларации 1 за няколко месеца през 2005 г. и разминаване на данните с УП-2. От НОИ поискаха работодателят да попълни една декларация, че данните в УП-2 са верни и лицето се пенсионира без проблем. Фирмата не е подавала корекции на декларации 1, нямаше нито предписания, нито санкции.
А декларацията, че данните в УП-2 са верни е по някакъв образец на НОИ, лицето, което щеше да се пенсионира ми я донесе, заедно с писмото от НОИ, че има разминаване с данните от персоналния регистър.
#13 | 03.06.2015, 12:33
Публикации: 411 / 10
Благодаря Ви за отговорите, базирани на вашата практика. Освен и аз ще ги издам на база ведомостите и да се надяваме да минем по същия лек начин като вас!
#14 | 12.06.2015, 09:37
Публикации: 411 / 10
Отново за УП-2. Ровя ведомостите за 1996 и в графите плащания за сметка на ДОО имам освен детски/които не включвам при изготвяне на УП-то/ и някакви комп. / аз си го превеждам компенсации?/ . Какво ги правя тях като са за сметка на ДОО-то?
#15 | 12.06.2015, 09:39
Публикации: 3145 / 253
Отново за УП-2. Ровя ведомостите за 1996 и в графите плащания за сметка на ДОО имам освен детски/които не включвам при изготвяне на УП-то/ и някакви комп. / аз си го превеждам компенсации?/ . Какво ги правя тях като са за сметка на ДОО-то?

Тези компенсации може и да са за болнични. Ако са за болнични ги включвате в УП-2. Каква е сумата? По нея преценете за какво е.
#16 | 12.06.2015, 09:51
Публикации: 411 / 10
При пълен работен месец  стойността е горе-долу 1/з от заплатата
#17 | 12.06.2015, 09:53
Публикации: 411 / 10
А и да разбирам ли че за онези години 80-те, 90-те се включват болничните нищо че са били изцяло за сметка на ДОО-то, защото познати счетоводителки казват, че нито детски, нито болнични влизат в УП-то, защото тогава са били теглени от ДОО-то?
#18 | 12.06.2015, 09:59
Публикации: 3145 / 253
А и да разбирам ли че за онези години 80-те, 90-те се включват болничните нищо че са били изцяло за сметка на ДОО-то, защото познати счетоводителки казват, че нито детски, нито болнични влизат в УП-то, защото тогава са били теглени от ДОО-то?

За детски - да, не влизат, но за болничниииииии  :wink1: По-горе съм поместила за болничните през годините.
#19 | 12.06.2015, 10:00
Публикации: 3145 / 253
При пълен работен месец  стойността е горе-долу 1/з от заплатата


Погледнете лицето има ли болнични за този месец. Така нищо не мога да ви кажа.

Погледнете това

http://www.ciela.net/svobodna-zona-darjaven-vestnik/document/-1087358971/issue/1158
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група