Оттегляне на пълномощно

02.04.2015, 11:27 11105 6

02.04.2015, 11:27
Публикации: 6668 / 658
Искам да подам уведомление до НАП за оттегляне на пълномощно за подаване на документи с КЕП на упълномощено лице. Някой да е минавал през тази процедура и да има желание да ми помогне? Разделям се с една фирма и искам да сме на чисто.
#1 | 02.04.2015, 11:52
Публикации: 6668 / 658
Неволята учи - попълва се бланка и се подава в НАП. Бланката я изтеглих от сайта им. Оказа се, че не се подава с електронния подпис.
#2 | 02.04.2015, 11:56
Публикации: 90 / 14
да, носиш я в НАП и готово ! :) ........ за неволята е вярно, а понякога и по -бързо  !
#3 | 02.04.2015, 12:55
Публикации: 76 / 2
Неволята учи - попълва се бланка и се подава в НАП. Бланката я изтеглих от сайта им. Оказа се, че не се подава с електронния подпис.

А попълнената бланка не трябва ли лично да я занесе в НАП ЗАДЪЛЖЕНОТО лице или поне да е нотариално заверена?
#4 | 02.04.2015, 13:00
Публикации: 11932 / 2174
Не съм гледала скоро тази бланка дали е същата от години или има някаква промяна. Струва ми се несправедливо решен въпросът с оттеглянето на упълномощаване . Би трябвало да има опция и притежателят на електронния подпис да оттегли съгласието си за подаване на декларации на данъчно-задължено лице. Все пак отношенията са двустранни и не може да е нормално да е отчетено отношението само на едната страна. Един вид сега една фирма, ако не подаде оттегляне на упълномощаването си оставаме упълномощени. А ако вече не искаме дори и фирмата да иска ?

/ ей така си разсъждавам....../
#5 | 02.04.2015, 13:07
Публикации: 90 / 14
А попълнената бланка не трябва ли лично да я занесе в НАП ЗАДЪЛЖЕНОТО лице или поне да е нотариално заверена?

да , наистина , аз като я направя ,  давам 1 екз. на Задълженото лице да я носи в НАП , но като мине време и продължавам да виждам фирмата в списъка  просто отивам и  нося 2 екз.
#6 | 02.04.2015, 13:14
Публикации: 76 / 2
Не съм гледала скоро тази бланка дали е същата от години или има някаква промяна. Струва ми се несправедливо решен въпросът с оттеглянето на упълномощаване . Би трябвало да има опция и притежателят на електронния подпис да оттегли съгласието си за подаване на декларации на данъчно-задължено лице. Все пак отношенията са двустранни и не може да е нормално да е отчетено отношението само на едната страна. Един вид сега една фирма, ако не подаде оттегляне на упълномощаването си оставаме упълномощени. А ако вече не искаме дори и фирмата да иска ?

/ ей така си разсъждавам....../

Точно така е. Аз имам фирма, която ми виси там, само заема място, питах в НАП преди известно време, как да оттегля пълномощното, казаха ми, че няма как, освен собственика да го направи, пък него го няма...
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група