СОЛ + Трудов договор

30.03.2015, 14:32 3695 4

30.03.2015, 14:32
Публикации: 24 / 1
Здравейте, от толкова четене съвсем се обърках и имам нужда от помощ. Та ситуацията е следната:
съдружник в ООД се осигурява като СОЛ на МОД и освен това има сключен трудов договор за 4 часа на ден на определена длъжност, различна от управление на дружеството. Това мога ли да го смятам за полагане на личен труд или си е точно трудов договор? През годината са подавани по две декл. обр. 1 месечно - една с код 12, за вид осигурен и една с код 01. Съответно лицето е включено във ведомостта и декл. обр.6. Сега трябва ли да се подаде декл. по чл. 50 от ЗДДФЛ?
#1 | 30.03.2015, 14:34
Публикации: 2966 / 392
Ако отговаря на условията за подаване на ГДД, трябва да подаде.
Но трудовия договор е трудов договор и е различен от личния труд - едното е Кодекс на труда, другото е ЗЗД (мисля)
#2 | 30.03.2015, 14:51
Публикации: 24 / 1
В какъв смисъл ако отговаря на условията? Аз си мисля, че не би трябвало да подава - доходите от трудови правоотношения са вече декларирани, доходи от дейността като СОЛ не получава, но наистина се обърках и не мога да преценя правилно.
#3 | 30.03.2015, 15:04
Публикации: 2966 / 392
Аз не мога да знам какво се случва в икономическия живот на този СОЛ.
Има си условия, при които задължително се подава ГДД.
Ако не отговаря на тях, не подава.
личен труд не се равнява на ТД, който е сключен на основание Кодекса на труда.
По ясно от това, не знам как да го кажа
#4 | 30.03.2015, 15:21
Публикации: 24 / 1
Надявам се да се включи и някой друг в темата.
Икономическият живот на СОЛ се изчерпва с това което вече съм написала - доходи от ТД + самоосигуряване за дейността на дружеството.
Моля, ако някой не може да знае какво да ми отговори, да не се включва, идеята е освен на мен темата да помогне и на други потребители търсещи подобна информация.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група