Заплащане на час - как е възможно да се реализира

29.03.2015, 00:12 11435 7

29.03.2015, 00:12
Публикации: 2 / 0
Здравейте,

Имам малка проектантска организация. Имам и двама служителя, с които искам да сключа трудов договор. Договорил съм се с тях да работят на плаващо работно време, т.е. идват на работа когато преценят и си тръгват пак когато преценят. Заплащането сме се договорили да бъде с часова ставка и на практика те получават толкова, колкото са си изработили, т.е. през месеца например са работили 140 часа, съответно получават заплащане за тези 140 часа.

Искам да сключа договор с тях и заплащането да остане по същата схема, но да се внасят и необходимите за това данъци и осигуровки. Проблема е в това, че всеки месец изработените часове са различни - веднъж 140, друг път 160, трети път 120 и т.н. Ако имаме много работа, може да надхвърлят и 180 часа.

По какъв начин е най-добре да се оформи договора, така че да е най-близко до тази действителност, защото доколкото разбирам нашето законодателство не позволява да се работи на час и дължимите данъци и осигуровки да се изчисляват пак на час.

Въобще възможно ли е да се плаща на час официално в България и и ако е възможно, как да се реализира?
#1 | 29.03.2015, 00:22
Публикации: 9297 / 1557
Като гледам, май е най-добре тези проектанти да се регистрират като свободна професия ...
#2 | 29.03.2015, 16:07
Публикации: 332 / 38
Съгласно чл.114, от КТ, Трудов договор може да се сключва и за работа през определени дни от месеца, като това време се признава за трудов стаж.
В този случай задължително се  уговарят продължителността и разпределението на работното време, а може да се уговаря и периодичността на изплащането на трудовото възнаграждение. Така че работниците да идват на работа когато си поискат и да работят колкото си искат не ми се връзва  :smile1:
Трудовият договор съдържа данни за страните и определя:
1. мястото на работа;
2. наименованието на длъжността и характера на работата;
3. датата на сключването му и началото на неговото изпълнение;
4. времетраенето на трудовия договор;
5. размера на основния и удължения платен годишен отпуск и на допълнителните платени годишни отпуски;
6. еднакъв срок на предизвестие и за двете страни при прекратяване на трудовия договор;
7. основното и допълнителните трудови възнаграждения с постоянен характер, както и периодичността на тяхното изплащане;
8. продължителността на работния ден или седмица.

Относно почасовото заплащане -
(1) Определя от 1 януари 2015 г. нов размер на минималната месечна работна заплата за страната 360 лв. и на минималната часова работна заплата 2,20 лв. при нормална продължителност на работното време 8 часа и при 5-дневна работна седмица.
(2) Определя от 1 юли 2015 г. нов размер на минималната месечна работна заплата за страната 380 лв. и на минималната часова работна заплата 2,21 лв. при нормална продължителност на работното време 8 часа и при 5-дневна работна седмица.
(3) Размерът на минималната месечна работна заплата по ал. 1 и 2 се определя за пълен работен месец.
#3 | 29.03.2015, 16:13
Публикации: 4365 / 719
Така че работниците да идват на работа когато си поискат и да работят колкото си искат не ми се връзва 

Е, може да не се връзва с КТ, но си е напълно реална ситуация. Защо да не може страните да я приложат? Тъпо е (това не към теб :) )
#4 | 29.03.2015, 18:33
Публикации: 332 / 38
Е, може да не се връзва с КТ, но си е напълно реална ситуация. Защо да не може страните да я приложат? Тъпо е (това не към теб :) )
Реална е ситуацията налага се в много случаи някой да работи по за няколко часа без фиксиран график или разпределение на работното време. Според мен целия кодекс на труда е "тъп" но е факт. Причината да не се дава такава възможност предполагам е фискална, защото много хора ще злоупотребяват с това за да крият осигуровки и данъци, а ИТ няма да може да направи нищо след като няма разпределение на работното време  :smile1:
#5 | 30.03.2015, 21:54
Публикации: 2 / 0
Жалко. Излиза, че няма вариант, при който да се официализира този начин на работа.

Само се питам, за какво от началото на 2015 в КТ се говори за минимална часова ставка???

И още нещо се питам - толкова се тръби как компютърджиите си работели дистанционно и по което време искат, та тяхната работа не се ли калкулира с часова ставка и в крайна сметка как се официализира. Или и те като мен трябва да нагаждат приблизителна заплата и работно време и разликите ...
#6 | 31.03.2015, 14:45
niniv
масово ИТ специалистите  са самоосигуряващи се лица :)
#7 | 31.03.2015, 15:02
Публикации: 144 / 13
Българският кодекс на труда НЕ допуска почасово заплащане за съжаление.
Е заради това:
"8. продължителността на работния ден или седмица."

Имам същия проблем и с работници в Германия.
По тамошния закон пък следва да им плащам точно почасово. И както и да го правим все сме в нарушение.
 
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група