ГДД по чл.92 от ЗКПО

28.03.2015, 18:00 3147 1

28.03.2015, 18:00
Публикации: 102 / 1
Здравейте, имам затруднения при попълването на някой части от годишната декларация и ще съм много благодарна да ми окажете помощ и разяснения.
Става въпрос за частта ЗАДЪЛЖЕНИЕ ЗА ИЗВЪРШВАНЕ НА АВАНСОВИ ВНОСКИ, ВИД И ОБЩ РАЗМЕР НА ОПРЕДЕЛЕНИТЕ (ДЕКЛАРИРАНИТЕ) АВАНСОВИ ВНОСКИ ПРЕЗ ГОДИНАТА. Фирмата не е внасяла авансови вноски през годината, отбелязвам Тримесечни - съгласно чл.85 от ЗКПО и в поле 2120 ми излиза усреднена сума за три тримецечия. Т.е върху нея ще се дължи лихва, нали така. Вторият ми въпрос е за част VIII Данък върху разходите. Фирмата има разходи свързани с експлоатацията на МПС те са начислени и изплатени по месеци. Тук в справката трявба да посоча стойността им и ми излиза дължимият данъкът, но няма колона където да отбележа че са платени. Ще ми излязат ли в такъв случай като задължение. Много ви благодаря!
#1 | 28.03.2015, 18:33
Публикации: 6403 / 1129
Здравейте,
няма как да Ви излезнат като платени преди да са декларирани.
Съгласно чл. 217 от ЗКПО тези данъци се декларират с годишната данъчна декларация и се плащат до 31 март - еднократно.
Нещо не разбрах от въпроса Ви как сте ги плащари по месеци, за което моля да ме извините.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група