Напускане и борса

29.11.2014, 09:55 18338 20

29.11.2014, 09:55
Публикации: 72 / 7
Здравейте,
много моля за малко помощ спешно по един проблем на моя позната, която ме помоли  да й помогна.
Случаят е такъв: тя нещо не се уважава с шефката и се карат.
Работила е при нея преди време и по инициатива на шефката й отива на борсата /пълна борса/.След няколко месеца на борсата се връща в същата фирма на работа. Прекъсва си пълната борса.Обаче нещата не вървят и се скарват и тя се ядосва и не ходи на работа вече  5-6 дни. Не я търсят до настоящият момент за обяснения. Те ще я водят самоотлъчка.  Обаче моята позната категорично не иска да се връща и иска да отиде на борсата и да си ползва остатъка от нея в размер от някъде 5 месеца. Срокът за това е на 9 декември, защото до тази дата ще направи 9 месеца повторно в тази фирма. Вариантите за времето дето не е ходила на работа са да си пусне платен отпуск, но тя няма такъв, и неплатен по чл. 160, ал 3. Но тук ми изниква въпросът дали ще го разреши шефката й, защото в чл. 160 пише МОЖЕ да го разреши.
Относно членът по който да напусне: трябва да е 327, защото не иска да отработва предизвестие, та  по коя алинея  да стане като заплатите се плащат на време, няма заболяване ,не е променян характера на работа,не й е даван неплатен отпуска без нейно съгласие и въобще всички алинеи от този член са спазени и не попада в тях?! Мисля си за вариант по чл 326 да пусне с предизвестие и след 1 ден да отиде  и да напише заявление че няма да го отработа. Моля Ви дайте съвет!
#1 | 29.11.2014, 10:52
Публикации: 72 / 7
И нека продължа по темата : съгл. чл 190 ал 2 , тя не ходи на работа повече от 2 дни. Те могат да я уволнат по този член, което й е изгодно, но ви предвид обтегнатите отношения май ще я влачат с дни със самоотлъчка, защото шефката й знае за срока на борса и че  деветте месеца скоро изтичат. Ще търси и чака момент да я прецака. Документи по чл 327,326 и 160 май  не би приела управителката на фирмата та може би познатата ми да иде в понеделник да даде заявление, че от дата задна не е извала на работа и въобще повече няма да ходи. Ако не ги приемат да ги пуска по пощата. Целта е да й оформят документите в срок и да не изпусне борсата. Ще се опитват да я изработят. Правилно ли мисля?
#2 | 29.11.2014, 12:31
Публикации: 674 / 25
Да си е взела болнични за тези дни,какво й е пречило.Може директно да отиде в понеделник и да подаде заиавление свободен текст във връзка с чл. 326,ал. 1 и 2 от КТ,където недвусмислено да даиави,че от дата 03.12.2014 г. прекратиава трудовиа договор без предизвестие и че ниама да го спази и по този начин вече трудово правоотношение не съществува.Е,за предизвестието дължи една заплата за срока на неспазено предизвестие.Но ако има остатък от платен отпуск триабва да й го начислиат.Ако иска да пробва и по взаимно съгласие,тогава ниама да дължи обезщетение за неспазено предизвестие.Както и да напусне,ще си продължи 5-те месеца на борсата,но ако има дупка точно 9 месеца от последната борса,ниама да продължи 5-те месеца,а ще има вече право на 4 месеца по 7,20 лв. на ден.
#3 | 29.11.2014, 12:35
Публикации: 674 / 25
Има значение и какво е основанието на самиа трудов договор.Ако пише напр. ,че е във връзка с чл. 70,ал. 1 от КТ ,но да не пише в чиа полза е уговорен срока на изпитване,това означава,че е в полза и на двете страни.Това означава,че ако в момента е в срок на изпитване,може на момента да напусне,без да дава обиаснение за причината,и ниама да дължи предизвестие или обезщетение за неспазено предизвестие.Затова напишете точно какво пише в трудовиа договор-на какво основание е чл
#4 | 29.11.2014, 12:37
Публикации: 674 / 25
Извинете прекъснах,без да искам-чл,ал от КТ,има ли да пише във връзка с чл. 70,ал. 1 от КТ,срок на изпитване и пише ли в чиа полза е уговорен.Прегледайте внимателно трудовиа договор и пишете това,което ви казвам,за да ви отговориа.
#5 | 29.11.2014, 13:28
Публикации: 72 / 7
Трудовият й договор е безсрочен, защото тя се връща втори път в тази фирма на същата длъжност. Болничен не иска да взима и категорично не иска да се връща. Говорихме преди малко да напише заявление по чл 325 ал 1 по взаимно съгласие и да се пробва с него, ако двете не си извадят очите на срещата разбира се. Другите членове ме съмнява с тази ситуация да минат и за това тя е съгласна и на уволнение по чл 190 , каза че не я бърка. Ще видя какво ще стане в понеделник.
#6 | 29.11.2014, 14:13
Публикации: 72 / 7
Изкочиха нови неща и такива дето не сме се доразбрали с нея .
Значи  второто назначаване не било на същата длъжност, а друга.
Дог. е по чл 68,ал 1, т 1 във връзка с чл 67 ал 1 т2,.
Бил в полза на двете страни.
Това което не знам е при уволнение по чл 190 те имат ли право да й задържат заплата, защото ще остане без доход?
#7 | 29.11.2014, 15:48
Публикации: 674 / 25
В такъв случай трудовиа договор е за определен срок.Предизвестието при такъв договор,който се нарича срочен,е 3 месеца.Това означава,че ако иска да даде предизвестие,триабва да даде 3 месеца или не повече от срока по договора.Но ако до изтичане срока на договора остават повече от 3 месеца,това означава,че ако иска да напусне без предизвестие,триабва да плаща 3 заплати обезщетение.Погледнете в договора пише ли за какъв срок е договора или пише конкретна дата-напр. договорът се сключва до дата 01.01.2015 година.Дисциплинарно уволнение не е изгодно за неиа,защото тогава ниама да има право на обезщетение.Напишете ми тези данни от трудовиа договор-за колко месеца е трудовиа договор или пише до конкретна дата и какъв е срока на предизвестието.
#8 | 29.11.2014, 15:51
Публикации: 674 / 25
Дори е най-добре да вземете в ръка самиа трудов договор и препишете точно какво пише-не може да пише по чл. 68,ал. 1,т.1 във връзка с чл. 67, от КТ да пише ,че е в полза на двете страни.По-скоро да не пише-чл. 68,ал. 1,т. 1 във връзка с чл. 70
#9 | 29.11.2014, 15:57
Публикации: 674 / 25
И сигурна ли  е вашата позната дали редовно се изплащат осигуровки.Да погледне н трудовиа договор пише ли дата,на коиато триабва да се изплащат заплати-напр. до дата 10-то число на следващиа месец,следващ месеца на полагане на труда.Ако до 24 часа на 10-ти не им се изплатиат заплатите,това означава,че автоматично на 11-ти работникът може да подаде писмено заивление,че прекратиава трудовиа договор без предизвестие поради неизплащане на заплати-чл. 327,ал. 1,т. 1 от КТ е основанието-и тогава въпреки,че напуска без предизвестие,работникът не е длъжен да дава обезщетение за неспазено предизвестие.
#10 | 29.11.2014, 16:01
Публикации: 9297 / 1557
Рая, обърни внимание на правописа! Това "иа" вместо "я" вече наистина дразни :(
#11 | 29.11.2014, 16:04
Публикации: 674 / 25
Рая, обърни внимание на правописа! Това "иа" вместо "я" вече наистина дразни :(

Клавишът "ес" не ми работи и съответно българската буква.Компютърът е от 4 месеца,а вече 2 месеца имам този проблем.Лаптоп е. :noexpression:
#12 | 29.11.2014, 20:56
Публикации: 72 / 7
Тъй като тя е от провинцията комуникираме по скайпа. Написа ми  че тези членове ги пише в договора й. Плащането е абсолютно редовно. Тя иска да се махне, защото парите са малко и разправиите всъщност са за това. До колкото знам независимо от прекратителното основание  и инициативата за прекратяване на договора има право да си продължи пълната борса  после-това са й го казали и от борсата. Но в случая не знам ако не се съгласят по взаимно съгласие и я освободят по   чл 190 /тя пак ще има право на пълна борса/ удържат ли й  заплата?
#13 | 29.11.2014, 21:09
Публикации: 11932 / 2174
#14 | 29.11.2014, 23:24
Публикации: 674 / 25
Делфин е абсолютно права.Аз това ви го й написах.Другото,което може да направи вашата позната е-утре в неделиа да говори с ниакой,който има фирма и да иа назначи на безсрочен трудов договор.Защото,когато едно лице работи по срочен трудов договор по чл. 68,ал. 1,т. 1 от КТ,ако си намери работа на безсрочен трудов договор на основание чл. 67,ал. 1 ,т. 1  от КТ може да напусне без предизвестие на основание чл. 327,ал. 1,т. 7 от КТ-т.е. намира си постоианна работа.Това е единственото спасение според мен.За съжаление ниама основание в КТ за напускане без предизвестие поради системен психически тормоз от страна на работодател.За съжаление в 2/3 от фирмите в момента в БГ го има това това иавление.Аз не съм била в такава среда и не мога да си представиа какво е,но сигурно е ужасно.Пожелавам на вашата позната дано да се оправи.Лека вечер.
#15 | 30.11.2014, 10:36
Публикации: 72 / 7
Благодаря Ви много за помоща и материалите. :good:
#16 | 10.01.2015, 08:58
Публикации: 72 / 7
Само информативно да споделя развоя на случая дори и със закъснение. При прекратяването на тр. договор по чл 190 се продължава с ПЪЛНА борса, а не както адвокатката от материала е написала минимална по 7,20 на ден.
#17 | 10.01.2015, 10:36
Публикации: 674 / 25
Със сигурност вашата позната не е освободена по чл. 190 от КТ или е по взаимно съгласие.
#18 | 10.01.2015, 10:57
Публикации: 9297 / 1557
Със сигурност вашата позната не е освободена по чл. 190 от КТ или е по взаимно съгласие.
Защо когато отговаряте не четете целия въпрос?
Лицето ВЕЧЕ има определено обезщетение, ПРЕКЪСВА борсата и започва работа по ТД за ПО-МАЛКО от девет месеца. След прекратяването на ТОЗИ ТД отново са регистрира в АЗ. Какво значение има начина на прекратяване? Във всички случаи ПРОДЪЛЖАВА с остатъка от ОПРЕДЕЛЕНОТО вече обезщетение.
Справка - КСО
#19 | 10.01.2015, 11:08
Публикации: 11932 / 2174
Само информативно да споделя развоя на случая дори и със закъснение. При прекратяването на тр. договор по чл 190 се продължава с ПЪЛНА борса, а не както адвокатката от материала е написала минимална по 7,20 на ден.

Танина, причината Вашата позната да има пълна борса независимо, че е освободена по чл.190 е , че продължава ВЕЧЕ започната такава, както е обяснила и ХХХХХ по-горе. Иначе не сте права, че при чл.190 като основание за освобождаване лицето има право на ПЪЛНА борса. И консултацията в линка по-горе е правилна, че ако лицето е освободено поради дисциплинарно уволнение то има право на борса от 4 месеца при минимален размер на обезщетението.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група