Приходни фактури

24.11.2014, 09:52 9041 13

24.11.2014, 09:52
Публикации: 2 / 0
Здравейте!
Пропуснала съм да отразя приходни фактури за месец октомври в дневниците за продажби. :blush: Ще ги включа в дневника за ноември. Прочетох чл126 и питането ми е: Задължително ли трябва да напиша уведомително писмо до НАП или такова се пише, когато има неправилно отразини фактури? 
#1 | 24.11.2014, 10:10
Публикации: 411 / 10
Не не се пише писмо , само се добавят.
#2 | 24.11.2014, 10:19
Публикации: 2 / 0
Много благодаря за бързия отговор!
#3 | 24.11.2014, 13:08
Публикации: 674 / 25
Уведомително писмо до НАП и следва ревизия.Иначе 1 ден ще плащате двойно ДДС.
#4 | 24.11.2014, 13:15
Публикации: 6403 / 1129
Уведомително писмо до НАП и следва ревизия.Иначе 1 ден ще плащате двойно ДДС.
В грешка сте, raynavh :lol:

Скрит текст :
#5 | 24.11.2014, 13:23
Публикации: 11932 / 2174
Ирена вече ме е изпреварила / щях да копирам този текст, който е копнала тя / , но все пак искам да подкрепя написаното от нея !  :good:
Не може да се дават и то с такава категоричност неаргументирани съвети след като ясно и точно е написано , че в случай на неотразен документ същият се включва в дневниците в месеца на откриване на  пропуска. Да не говорим за ревизия, за двойно ДДС и прочие неприложими в тази ситуация изводи .
#6 | 24.11.2014, 13:59
Публикации: 674 / 25
Чл. 182. (1) (изм., ДВ, бр. 108 от 2007 г., в сила от 19.12.2007 г.) Регистрирано лице, което не издаде данъчен документ или не отрази издадения или получения данъчен документ в отчетните регистри за съответния данъчен период, което води до определяне на данъка в по-малък размер, се наказва с глоба - за физическите лица, които не са търговци, или с имуществена санкция - за юридическите лица и едноличните търговци, в размер на определения в по-малък размер данък, но не по-малко от 1000 лв.
(2) (изм., ДВ, бр. 108 от 2007 г., в сила от 19.12.2007 г.) При нарушение по ал. 1, когато регистрираното лице е издало или отразило данъчния документ в периода, следващ данъчния период, в който документът е следвало да бъде издаден или отразен, глобата, съответно имуществената санкция е в размер 25 на сто от определения в по-малък размер данък, но не по-малко от 250 лв.
Сами си преценете.
#7 | 24.11.2014, 14:04
Публикации: 11932 / 2174
Уведомително писмо до НАП и следва ревизия.Иначе 1 ден ще плащате двойно ДДС.

Преценката е всичко друго, но не и уведомително писмо, ревизия и двойно ДДС.
#8 | 24.11.2014, 14:21
Публикации: 674 / 25
Преценката е всичко друго, но не и уведомително писмо, ревизия и двойно ДДС.
Ами то за двойното ДДС пише между редовете на чл. 182,но вие няма как да го видите.Плюс това за всеки неотразен документ се съставя акт.
#9 | 24.11.2014, 14:26
Публикации: 11932 / 2174
"Задължително ли трябва да напиша уведомително писмо до НАП или такова се пише, когато има неправилно отразени фактури? "

 raynavh ,

Това е питането - за процедурата при неотразяване на документ, а не за четене между редовете текстовете за налаганите глоби. Иначе за последните си има и давностен срок и няма как да гадаем за двойно ДДС ли ще става дума, а може и тройно да е, а може и никакво в крайна сметка.
#10 | 24.11.2014, 14:28
Публикации: 674 / 25
Като веднъж плати ДДС-то,след това санкция в размер на това ДДС,но не по-малко от...според случая,не се ли внася двойно?
#11 | 24.11.2014, 19:34
Публикации: 6403 / 1129
raynavh,
С изключителен професионализъм и завидно търпение delphine се е опитала да разсее терзанията Ви по повод глобите за несвоевременно отразен документ. "Несвоевременно отразен" не означава "неотразен".
Простете за любопитството, но настойчивото Ви повтаряне на твърдението за непременна глоба на личен опит ли се дължи? Питам, защото не съм срещала подобно тълкуване от данъчните през целия мой дългогодишен опит. :hmmm:


#12 | 24.11.2014, 22:17
Публикации: 674 / 25
Не улучихте истината. И ви пожелавам за целиа дългогодишен опит,който ви предстои,да не ви се случва,защото ако и вие направите такова нещо-да пропуснете фактури в ДДС продажби,ще видите,че съм права.А вие вече сте го правили,само че с фактури в брой,доколкото разбирам от миналогодишните ви питаниа.
#13 | 24.11.2014, 23:07
Публикации: 11932 / 2174
Интересно ми е следното - задава се един въпрос и то определено ясен и недвусмислен.

"питането ми е: Задължително ли трябва да напиша уведомително писмо до НАП или такова се пише, когато има неправилно отразини фактури? "

Дава се отговор :
" Уведомително писмо до НАП и следва ревизия.Иначе 1 ден ще плащате двойно ДДС"
raynavh, за какво ще уведомяваме НАП ?

И започваме "спор" двойно ли ще е или какво ДДС-то и прочие. Какво се пита - какво се отговаря.Питащият или питащата ясно си дават сметка за последствията и не питат за тях. Ясно е едно - ще има ли или няма да има глоба, двойно ли какво ДДС ще се плати е все едно за правилните действия в случая. Пита се единствено каква е процедурата , а тя не е уведомително писмо .И независимо от глоби и други разни такива страшни работи фирмата ще си я включи в дневниците.
/ добре, че за невключени фактури не е предвиден затвор /
Следва ли наличието на глоба да предотвратява правилното прилагане на закона ? В никакъв случай и предполагам затова не се пита има ли и каква е глобата, а единствено как да се процедира.Ясно и точно .Цял реферат написахме с излишно изразходвана енергия за неща, за които не ни питат.
Никога не съм разбирала този стремеж вместо един кратък отговор по същество да се разпрострем и да ровим какви глоби , че и ревизии чакат тази фирма.

Темата е не само изчерпана, но и излишно размита и приканвам raynavh , която обича да има последния пост в темата да си напише , каквото и е на сърце и да спре разнищването на този толкова "сложен" казус.





 
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група