Проблем с подаване на декл.1 и 6

23.11.2014, 17:23 8650 4

23.11.2014, 17:23
Публикации: 27 / 0
Здравейте.След промените в ел.услуги на НАП от 17.11.2014г. не мога да подам декл.1 и 6.Инсталирах си java 7 , IE ми е 8 , излиза ми съобщние:
"За подписване на документи Порталът на НАП изисква наличието на инсталирана JAVA виртуална машина, версия 7 или по-висока.
Можете да я инсталирате от http://www.java.com
Ако сте инсталирали Java, но не сте я използвали досега, моля, потвърдете запитването на браузъра за първо стартиране." ,
но всъщност никъде няма нищо за потвърждение.


#1 | 23.11.2014, 17:42
Публикации: 2966 / 392
Инсталирайте най-новата джава. После отворете наново браузъра, с който работите. Следвате инструкциите на каквото се появи на екрана. Поне при мен се получи.
#2 | 23.11.2014, 18:03
Публикации: 27 / 0
Имам инсталирана java 7 , 8 не мога да я инсталирам, защото , доколкото разбрах XP Service Pack 3 , не я поддържа.
#3 | 23.11.2014, 21:48
Публикации: 4366 / 719
Трябва да разрешиш стартирането на джавата. При мен излезе лентичка със съобщение, горе, където са табовете на браузъра, малко е невидима.
#4 | 23.06.2016, 09:25
Публикации: 1 / 0
И аз се натъкнах на този проблем, пробвайки през Explorer 11, Mozila, Chrome. Накрая се получи с Explorer 11, след като направих седното.  Минах си по процедурата докато излезе съобщението за гершка с линка за изтегляне на Java. Изтеглих я, инсталирах я и избрах да се деинсталира съществуващата стара версия, като излезе съобщението за това. Рестартирах компютъра. Не знам дали има значение но го прочетох като решение и зададох отметка в Explorer-а на internet options > advanced > Use TLS 1.0 . Изчистих кешове, кукис и тн – internet options > General > Browsing history > Delete … > Delete > Ok . Рестартирах браузъра. Отворих сайта на НАП и започнах отново процедурата. В момента когато трябва да се стартира приложението за електронно подписване в долната част на екрана излезе съобщение да разреша стартирането на приложение с бутон „Allow“. При други версии и браузъри съобщението може да е на различни едва забележими места – огледайте внимателно екрана! Натиснах бутона „Allow“, приложението за подписване тръгна и всичко беше наред.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група