Изчислявяне на болничен и майчинство

31.10.2014, 18:44 3393 2

31.10.2014, 18:44
dorothy
Здравейте, никак не съм наясно и моля за малко помощ, за която предварително ви благодаря, моят казус е следният:

края на март 2012 година разбрах , че съм бременна, поради тежка бременност и опасност от спонтанен аборт по настояване на лекаря ми излязох болничен, между болничните които ми издаваха всеки месец и болничният 45 дни преди термина ползвах 11 дни платен отпуск, термина ми беше на 13.12.2012, но синът ми се роди на 11.11.2012, след което както докато бях болнични , така и през първата година получавах 90 % от заплатата си, втората година , когато ползвам отпуск за отглеждане на дете до 2 години получавам 340 лв , този отпуск свършва на 11.11.2014 с навършването на детето на 2 години, но аз отново съм бременна  - съвсем в началото, но отново рисково и отново трябва да "пазя" леглото, въпросът ми е кое е по изгодно от финансова гледна точка за мен, да използвам натрупаният платен отпуск и след това болничен или болничен и след това отпуск , как и на каква база ще бъде изчислен болничният и майчинството след това, за майчинството има ли значение това , че бебетата са 2
Още един път благодаря за всяка информация
#1 | 01.11.2014, 15:11
Публикации: 6668 / 658
Мисля, че когато става дума за здравето изобщо не трябва да се обсъжда финансовата страна.
#2 | 02.11.2014, 00:14
dorothy
Да така е , но в "прекрасната"  държава , в която живеем смятам, че човек трябва да е наясно с тези неща, въпросът ми беше към тези, които могат и искат да дадат информация, а не към тези които ме съдят за това , че искам да съм наясно с това какво да очаквам.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група