Майчинство при смърт на ЕТ

30.10.2014, 19:30 5205 5

30.10.2014, 19:30
Публикации: 28 / 0
 Здравейте, във фирма /Едноличен търговец/, която обслужвам възникна следната ситуация: Собственикът на ЕТ е болен от тежко заболяване и се очаква да почине, наследниците не желят да продължат да развиват дейността му след неговата смърт. В предпиятието на едноличния търговец има назначени 2 лица по трудов договор, едното от които в момента е в отпуск по майчинство /ползва остатъка от 135 до 410 дни/. Въпросът ми е ако някой се е сблъсквал: Какви действия следва да се предприемат след смъртта на собственика за да продължи лицето по майчинство да получава обезщетенеито?
И до НОИ писах ама не е много ясен отговора, особенно по отношение на остатъка след 410 ден. А от някъде ми се върти в главата, че може да се преназначи майката в друга фирма и от там пак да излезе по майчинство, ама не съм сигурна кога и на каво основание трябва да е преназначението. Прикачам го отговора за да го има и тук, може да е полезен на някой.
Благодаря предварително за отделеното време!
#1 | 31.10.2014, 10:05
Публикации: 5497 / 371
Ако се закрива ЕТ, освобождавате майката. Независимо, че ще е освободена, ще получава обезщетение до 410 ден.
След това ще трябва да намери работодател, да "отработи" поне 1 ден, за може да ползва майчинството.
#2 | 31.10.2014, 11:21
Публикации: 288 / 46
И в допълнение към отговора на dalila, предупредете майката, че след прекратяването на договора, независимо че получава обезщетение от НОИ до 410 ден, трябва да си внася здравно.
#3 | 31.10.2014, 18:57
Публикации: 28 / 0
Благодря за отговорите! За пореден път ми помогнахте много!
#4 | 23.03.2015, 10:53
Публикации: 28 / 0
Отново имам нужда от помощ във връзка с продължение на гореописания казус. Сега предстои да изтекат 410 дни на майката, старият осигурител е вече залиен от ТР. Намерили сме нов осигурител с който да се сключи нов ТД. Възникват следните въпроси:
1. От 411 ден ли трябва да се сключи новия ТД?
2. Ако се сключи като ТД на 4 часа и майката запоне действително работа по него има ли право на 50 % майчинство или стават 25 % заради 4 часовия работен ден?
3. Ои 411 ден ли има право на обезщетението по чл.164, ал. 5 от КТ?
Отново използам възможността да Ви благодаря предварително за оказаната помощ!
#5 | 08.08.2016, 15:01
Публикации: 2 / 0
Здравейте!
Изпаднах в подобна ситуация и имам нужда от помощ.
Управител на ЕООД почина, във фирмата има майка, която отглежда дете до 2г. Като капак се оказа и че е бременна и вече е взела болничен за 45 дни преди раждане. От отговорите по-горе виждам, че има начин да си получава парите, въпросът ми е как?
За момента нямаме яснота по наследството, много вероятно е никой да не поеме фирмата. В УА пише, че се прекратява със смъртта на собственика.
Кой и как подава болничните и декларациите? От НАП ми казаха, че нямам право да подавам /както и си знаех/, от ИТ ще съдействат за прекратяване на договора след съответните процедури от около 2 месеца, а НОИ ми казват, че нищо не може да се направи. Трябва да се назначи прокурист и блабла - кой да го направи? За момента заинтересовани лица няма.
Мога да пробвам да занеса болничния на ръка, но това не решава проблема - няма кой да подаде декл.1. Пък и това е само първия болничен...
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група