VAT и Европейска институция

23.10.2014, 17:06 3181 2

23.10.2014, 17:06
Публикации: 13 / 1
Колеги, моля за помощ, предстои ми издаване на фактура към Европейския институт за публична администрация.
Организираме мероприятие в София.
Фактурата трябва да я издам в понеделник.
Организаторът от страна на института твърди, че нямат ДДС номер и са освободени от данък с удостоверение от холандските власти.
Някои запознат ли е с процедурата и как ще издам фактура без ДДС за услуга получена на територията на България?
Предварително Благодаря на всички отзовали се!
#1 | 24.10.2014, 00:07
Публикации: 574 / 56
Според мен тук играе роля място на доставката на стоката/услугата. Би трябвало да им начислите ДДС, а тези които са ги осободили да им го възстановят. Това са си изцяло мои разсъждения! Ние предоставяхме консултантски услуги на фирма от Англия, но в БГ и си им начислихме ДДС-то. Очаквам включване на по-запознати от мен!
#2 | 24.10.2014, 10:24
Публикации: 13 / 1
Здравейте колега, моите разсъждения също се базират на основание чл.21 от ЗДДС,
но получих следния е-майл": "EIPA има разрешение от холандските данъчни власти да предоставят на своите доставчици на стоки или услуги с удостоверение за освобождаване от ДДС.
На практика това означава, че вие не трябва да се начислява ДДС за EIPA, но това също така означава, че EIPA трябва да ви предостави за всяка фактура с този сертификат за освобождаване от ДДС.
На този сертификат трябва да се отнасят до номера по ДДС на доставчика, до номера на фактурата на доставчика и за сумата на фактурата."

Писах да ГУДА, но отговор.... знаете.....
Отново, моля всички ви за коментари...
Предварително благодаря!

Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група