Допълнително месечно възнаграждение за придобит трудов стаж и професионален опит

23.10.2014, 14:29 5066 4

23.10.2014, 14:29
Публикации: 3 / 0
Колеги, имам следния казус  :blush::  Назначени след конкурс в общинска администрация хора по чл.107, във връзка с чл.89 от КТ за определен срок, за изпълнение на конкретни задължения само и единствено по инфраструктурен проект, финансиран по ОПОС. Със споразуменията по чл.107 с всеки от тях е договорено основно трудово възнаграждение. Никъде обаче не е уговорено допълнително месечно възнаграждание за придобит трудов стаж и професионален опит(ДВПТСПО). Всяко едно от лицата притежава и може да докаже документално такъв стаж и опит, които директно кореспондират с настоящите длъжности. До момента, почти 2 години,  ДВПТСПО нито се начислява, нито се изплаща. Имат ли лицата право да претендират за такова възнаграждение. Не са държавни служители. Ако някой може да помогне със съвет, ще бъда много благодарна!
#1 | 23.10.2014, 15:32
Публикации: 1302 / 183
Зависи от вашите ВПРЗ.
Имате ли такива и как е формулирано там?
#2 | 23.10.2014, 15:37
Публикации: 3 / 0
Нямам достъп до тях, за съжаление. Аз съм едното от лицата назначени по този начин и нас ни броят за външни.
#3 | 23.10.2014, 15:38
Публикации: 1884 / 384
ДВПТСПО се дължи независимо дали е уговорено в ТД. Точно на това наблягат в последните си проверки ИТ, държат да е вписан точния процент, дори настояват и за сумата в лв.
Относно ВПРЗ, там следва да са вписани критериите за сходните професии за признаване на стаж.
#4 | 23.10.2014, 15:40
Публикации: 3 / 0
Моето мнение е абсолютно същото, просто търся тук потвърждение, че съм в правилната посока.Благодаря!
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група