Регистрация на фирма на физическо лице от ЕС

23.10.2014, 13:43 2303 0

23.10.2014, 13:43
Публикации: 26 / 2
Здравейте, предстой ми регистрация на фирма на чужденец и ми възникнаха няколко въпроса. Изрових разни неща и ме интересува дали съм на прав път :) и има ли нещо което изпускам?
1. Трябва ли документите да са преведени на съответния език? – не е задължително / тук намерих доста различни мнения/
2.Трябва ли да присъства заклет преводач, при подписване на документите и неговото име да е упоменато? - да.
3.Трябва ли да има валиден ЛНЧ? – не, в А4, поле ЕГН или ЛНЧ се изписва само рожденната дата на лицето
4. Ако чужденеца не е в БГ как може да завери документите подлежащи на задължителна нотариална заверка
-   Първото решение е документите да се преведат на съответния език и да се заверят от местен нотариус, след което да заверят с апостил и да се изпратят в България за обратен превод и легализация и тогава да се представят в Търговския регистър и съответно пред банката.
-   Второ решение е документите да се заверят в Консулска служба на Република България в съответната държава. Тогава не е необходимо да се превеждат, нито да се легализират, но това решение не винаги е приложимо, тъй като клиентът може да се намира на територия на стотици, понякога хиляди километри от такава служба.
5. В А4, когато се подава от пълномощник кое поле трябва да се отбележи за качество на заявител? – Търговеца или друго упълномощено лице?
6. Може ли чужденеца да регистрира фирма на адрес на чужд имот? - да
7. Трябва да се направи пълномощно за откриване на набирателна сметка
8. Такси – същите като за български граждани
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група