Закриване на ЕТ при смърт

22.10.2014, 14:23 4128 3

22.10.2014, 14:23
Публикации: 154 / 5
Баща ми ,който почина април тази година имаше ЕТ /пререгистрирано/ .Работил е на патент една или две години / някъде 92 или 93 година/Нямал е  нает персонал .После се разболя - беше инвалид първа група с придружител от ТЕЛК последните 15 години .
Заедно с майка ми и сестра ми подадохме нужните документи за закриване на ЕТ то през септември т.г.
Казуса ни е следният:
Вчера получих от НАП удостоверението по чл 77 ,за липса на задължения. От НОИ обаче е назначена ревизия - която не започна ,тъй като другите наследници са в чужбина и ще се върнат чак пролетта на 2015. Инспекторката ми обясни ,че като си дайдат наново трябва да подадем при тях  заявление за закриване на ЕТ то.Нямам пълномощно от тях ,не сме предполагали ,че за фирма неработила 20години ще назначат ревизия.
Обаче какво се случва със сроковете  в ТР и с това удостоверение от НАП.Моля за помощ!
#1 | 22.10.2014, 14:32
Публикации: 574 / 56
Всеки наследник може да Ви упълномощи като завери пълномощното в посолството на България! Това ако имат желание и прояват разбиране!
#2 | 22.10.2014, 14:53
Публикации: 154 / 5
благодаря, коментирахме го , но сме се пръснали на два континента .Сестра ми гледа възрастни хора в Австрия има почивен ден в неделя и е много далеч от Виена,а майка ми е в Чикаго при племенника ми.
Въпроса ми по скоро беше -удостоверението от НАП има ли срок на валидност и от друга страна ,в какъв е срока  за обявяване в ТР на бланка заявление А1  ?
#3 | 22.10.2014, 15:14
Публикации: 574 / 56
Изпратих ти на мейла цялата процедура! Прегледай я обстойно!
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група