Осигуровки при неплатен отпуск

20.10.2014, 10:06 3797 1

20.10.2014, 10:06
Публикации: 1 / 0
От 15 септември съм в неплатен отпуск в едното предприятие, но от същия ден започнах работа при друг работодател. Обади ми се счетоводителката на предприятието, в което съм в неплатен отпуск, за ми иска да внасям всеки месец по 16,80 лв. Аз и съобщих, че работя на друго място и че там ми внасят всички осигуровки, включително и здравните, но тя е категорична, че и при нея трябва да внасям здравна осигуровка. Въпросът ми е няма ли така да внасям двойна здравна осигуровка? Как може да се реши този казус?
Благодаря ви предварително!
#1 | 20.10.2014, 10:11
Публикации: 9297 / 1557
Напишете една декларация, че по време на неплатения отпуск сте здравноосигурен/а на друго основание. Така няма да са длъжни да внасят по 16,80 на месец. Посочете и чл.40 от ЗЗО

ЗЗО
чл.40, ал.1, т.1
б)  за лицата в неплатен отпуск, които не подлежат на осигуряване на друго основание, вноската се определя върху половината от минималния месечен размер на осигурителния доход за самоосигуряващите се лица, определен със Закона за бюджета на държавното обществено осигуряване; вноската е изцяло за сметка на осигуреното лице - когато неплатеният отпуск е по негово желание, .....
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група