ДДС на услуга от трета страна

18.10.2014, 20:13 3584 2

18.10.2014, 20:13
Публикации: 5 / 0
Здравейте, дали някой може да ми помогне с отговор на няколко въпроса?
Българско ЕООД, франчайзополучател на американска верига. За да започне дейност дружеството е необходимо собственика вече да е закупил франчайза.
1. Признава ли се за разход закупуването на франчайза, след като е извършено от физическото лице, но все пак е необходимо условие за извършване дейността на дружеството ?
2. Американската компания чрез директен дебит тегли от сметката на ЕООД-то ежеседмично  таксите по франч.договора- % от нетния оборот, за което не получаваме никакъв документ. За четирите седмици и четирите плащания съставям 4 протокола по чл.117.
Правилно ли постъпвам, в коя клетка на справка декларация по ДДС трябва да ги отразя и по кои счетоводни сметки ?
Благодаря предварително, защото в този форум винаги някой се отзовава без да се прави на велик

#1 | 20.10.2014, 11:00
Публикации: 288 / 46
Аз имах франчайз с америка, но при мен франчайза беше на фирмата и съм си искала фактури съответно са ми издавали такива. Също така се удържа и данък при източника (чл.195).
#2 | 20.10.2014, 19:21
Публикации: 5 / 0
Благодаря за отговора.
Има  СИДДО със САЩ и след дебати с НАП стигнахме до мнение, че не дължим данък при източника, а само декларация по чл 142 ДОПК до 31 март.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група