Дук, съгласно който лицето има право на платен отпуск - как се оформя

30.09.2014, 12:12 3405 1

30.09.2014, 12:12
Публикации: 185 / 18
Привет, колеги.
Имам следния казус - във фирмата работи лице, назначено с договор за управление и контрол на ООД. Съгласно член от самия договор лицето има право на 30 дни платен отпуск. Не съм сигурна дали дук са приравнени на трудовите договори по отношение на отпуските.

Имам следните въпроси:
1. Трябва ли лицето да пише молба и на какво основание да се иска платен отпуск - на основание члена от самия договор или на основание чл. 155 от КТ ?
2. Трябва ли да има заповед за разрешаване на този вид отпуск и отново на какво основание я издавам?
3. Ако този отпуск не бъде използван до края на годината, има ли право лицето да си го прехвърли за ползване през следващата година и трябва ли да го провизирам съгласно СС 19?

Благодаря за съдействието ви и успешна седмица ви желая!
#1 | 30.09.2014, 12:15
Публикации: 9299 / 1558
1. Дали трябва или не трябва молба - зависи от договора. Ако трябва - на основание члена от самия договор.
2. Пак според договора
3. И за възможността за неползване , и за прехвърлянето, и за евентуално обезщетение при прекратяване на договора - пак според самия договор. За провизирането не бих се наела да отговарям. Наистина ДУ няма общо с КТ, но фирмата ще има задължение за предоставяне на отпуск...
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група