Трудова злополука /катастрофа/ и шофьора е починал

28.09.2014, 16:13 4945 2

28.09.2014, 16:13
Публикации: 52 / 4
Моля, за вашата компетентна помощ. Казуса ми е следния:
1. В събота 27,09,2014г/ шофьор на нашата фирма тръгва на път със служебен товарен автомобил и катастрофира при , което почива. Изчетох всичко отнасящо се за трудовите злополуки . При смъртен случай се изисква веднага да се уведоми ГИ по труда и НОИ, но въпреки моите опити на телефона не ми отговаря никой. Нито в инспекцията нито в НОИ. Никъде не можах в сайтовете им да намеря имейл на който да изпратя съобщението за Тр. злополука /смърт/. Може ли някой да ми каже дали ще понеса санкция затова ,че ще ги уведомя в понеделник.
2. Как да намеря свидетели на събитието, което е изискуемо за съставянето на протокола. Възможно ли е да се приложи само протокола от КАТ.
3. Мисля, че няма да успея в тридневния срок да подам декларацията за Тр.Злополука. Какъв е реда за удължаване на този срок.
 За информация уточнявам, че фирмата седалището и е в София , но имаме обект в Монтанско, където е станало произшествието.
#1 | 28.09.2014, 22:47
Публикации: 629 / 129
Модератор
На тази страница има мейл адреси. Вижте дали ще ви свършат работа.
http://www.nssi.bg/aboutbg/contacts/224-sfg/129-sfg

Фирмата би трябало да има сключен договор със СТМ - потърсете ги, за да съдействат.

Тази информация също би ви свършила работа:
http://www.noi.bg/forusers/procedures/169-procestrzpb/1050-prtz
#2 | 30.09.2014, 20:02
Публикации: 52 / 4
Здравейте г-жо Павлова, благодаря Ви за отзивчивостта. Аз вчера се обадих в НОИ  на централа и от там ме свързаха с колеги които се занимават с Тр.Зло-ки от тях разбрах , че срока за , който се притеснявах не се отнася за смъртна трудова злополука . БЛАГОДАРЯ   ВИ.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група