Граждански договор - Д1 и Д6

22.09.2014, 10:00 8987 11

22.09.2014, 10:00
Публикации: 48 / 0
Здравейте,

Бихте ли ми дали съвет - искаме да напишем граждански договор за лице за месеците от края на август до края на декември. Може ли да дадете съвет каква сума да напишем, за да се плащат по-ниски осигуровки, /лицето не е пенсионер/?
Как е най-удачно за всеки месец по отделно ли да сключваме граждански договор?
За всеки месец ли се подава Д1 за този граждански договор? Сумата по гражданския договор включва ли се в Д6?

Благодаря ви!
#1 | 22.09.2014, 15:59
Публикации: 4366 / 719
А за каква работа ще е ГД?
#2 | 22.09.2014, 17:50
Публикации: 48 / 0
А за каква работа ще е ГД?

Услуги с чужди езици.
#3 | 22.09.2014, 19:32
Публикации: 4366 / 719
Дано не греша, но при ГД, който след приспадането на необходимо присъщите разходи спадне под МРЗ се удържа само ДДФЛ. Не знам при преводачите има ли особености.
Може да си поиграете с този калкулатор, там се задават условията и изчислява всичко: http://www.kik-info.com/calculators/civil_contracts.php
#4 | 23.09.2014, 00:04
Публикации: 9297 / 1557
С лиск да бъда цензурирана, ще кажа следното:
Новатор, много често задавате въпроси свързани с трудови договори и осигуряване, уж за близки и познати. Ако мислите сериозно да за се занимавате с тази дейност ще трябва да четете повече. Не става само с въпроси по форумите.
Може да сте новатор, но няма да измислите нито нов КТ, нито нов КСО. Е, вярно е, че и КТ и КСО /особено КСО/ много често се променят, но основните принципи си остават.
Четете!
#5 | 25.09.2014, 14:26
Публикации: 48 / 0
С лиск да бъда цензурирана, ще кажа следното:
Новатор, много често задавате въпроси свързани с трудови договори и осигуряване, уж за близки и познати. Ако мислите сериозно да за се занимавате с тази дейност ще трябва да четете повече. Не става само с въпроси по форумите.
Може да сте новатор, но няма да измислите нито нов КТ, нито нов КСО. Е, вярно е, че и КТ и КСО /особено КСО/ много често се променят, но основните принципи си остават.
Четете!

Г-жо/Г-не,

Извинявайте за причиненото ви неудобство и задаването на глупави въпроси. Добрите ми впечатления от този форум са, че се отговаря точно и ясно на конкретни въпроси, каквито смятам, че моите са. Не съм професионален счетоводител/ТРЗ специалист, но си оправям сама нещата на собствената си дейност, която включва и близки и познати. И това се наложи преди няколко години именно поради непрекъснатото вдигане на цените от страна на “колегите“-счетоводители. Не виждам какъв ви е проблемът. С моето чувство на задълбоченост и детайлност, мога да ви кажа, че ако бях професионален счетоводител, едва ли щях да опирам до каквито и да е форуми. :-)
Бъдете здрав/а!!!
#6 | 25.09.2014, 14:27
Публикации: 48 / 0
Дано не греша, но при ГД, който след приспадането на необходимо присъщите разходи спадне под МРЗ се удържа само ДДФЛ. Не знам при преводачите има ли особености.
Може да си поиграете с този калкулатор, там се задават условията и изчислява всичко: http://www.kik-info.com/calculators/civil_contracts.php


Благодаря за краткия и точен отговор :-)
#7 | 25.09.2014, 14:44
Публикации: 6668 / 658
Искам да направя лека корекция: не се дължат осигуровки, а само данък след приспадане на признатите разходи и сумата е под МРЗ, само, ако лицето НЕ Е ОСИГУРЕНО на друго основание през месеца. Ако лицето работи по трудов договор без значение от сумата след приспадане на признатите разходи се дължат всички осигуровки. Ако няма осигуровки - не се подава д.1 и д.6. Данъкът се декларира с декларация по чл.55 от ЗДДФЛ.
#8 | 25.09.2014, 15:46
Публикации: 11932 / 2174
Г-жо/Г-не,

С моето чувство на задълбоченост и детайлност, мога да ви кажа, че ако бях професионален счетоводител, едва ли щях да опирам до каквито и да е форуми. :-)

Извинете, да Ви попитам - нали не искате да кажете, че тези, които "опират" до форумите са незадълбочени и им липсва детайлност ?
#9 | 25.09.2014, 15:56
Публикации: 5497 / 371
 С Вашето чувство на задълбоченост и детайлност, за няколко години поне основните неща щяхте да понаучите, доколкото да си оправяте Вашата фирма.

Но чак на близки и познати.................

Г-жо/Г-не,

Извинявайте за причиненото ви неудобство и задаването на глупави въпроси. Добрите ми впечатления от този форум са, че се отговаря точно и ясно на конкретни въпроси, каквито смятам, че моите са. Не съм професионален счетоводител/ТРЗ специалист, но си оправям сама нещата на собствената си дейност, която включва и близки и познати. И това се наложи преди няколко години именно поради непрекъснатото вдигане на цените от страна на “колегите“-счетоводители. Не виждам какъв ви е проблемът. С моето чувство на задълбоченост и детайлност, мога да ви кажа, че ако бях професионален счетоводител, едва ли щях да опирам до каквито и да е форуми. :-)
Бъдете здрав/а!!!
#10 | 25.09.2014, 16:02
Публикации: 48 / 0
Извинете, да Ви попитам - нали не искате да кажете, че тези, които "опират" до форумите са незадълбочени и им липсва детайлност ?

Искам да кажа, че нямаше да опирам до задаването на елементарни въпроси. Сигурно щях да задавам сложни обаче :-). И точно това ми харесва в тоя форум, че не се разводнява като разни други, където хората /жените особено/ се обиждат и се чудят как да се надприказват. Ето че и в тази тема със забележката на “колежката“ по-горе да съм четяла, се получи точно това. Като няма какво да каже, просто да си мълчи, и да не си губи времето с мен-новаторката-питаща-и-нищо-неразбираща. :-) Ако в сектора на счетоводството /подобно на много други в България/ нещата вървяха, както трябва, такива като мен щяха да си плащат с удоволствие на професионалните счетоводители, а вероятно и отделно на ТРЗ специалист /както би трябвало да е/, и да си се занимават с основната дейност, която им е на сърце :-)
#11 | 25.09.2014, 16:11
Публикации: 11932 / 2174
Надявам се, че разменените реплики няма да Ви откажат да задавате въпроси , а и да отговаряте на такива също . Просто няма всезнаещи хора, но има много нечетящи и очакващи готов и смлян вече отговор / не визирам точно тази тема / .  :smile1:
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група