Преминаване от 2-ри ТД на Основен.

18.09.2014, 10:28 2858 1

18.09.2014, 10:28
Публикации: 71 / 2
Здравейте,
имаме служител, който е назначен на 2-ри ТД по чл.111 на 4ч. с код на вид осигурен 04.
Предстои освобождаване от първото му работно място и минаване на 8 часов работен ден при нас. Може ли с ДС да го преназнача и да сменя вида осигуряване или непременно трябва да го освободя и наново да го назнача. Имам спомени, че първия вариант с ДС не се практикува. Но не ми се вижда логично да освобождавам и пак да назначавам. В такъв случай трябва ли пак да правя начални инструктажи, нова длъжн. характеристика и т.н. И другото което ме притеснява, е че когато има освобождаване и назначаване в един и същи ден програмата в НАП-а се обърква и "анулира" назначението. После този ТД стои като несъществуващ, само защото са били подадени в един и същи ден освобождаването и назначаването /имали сме такива случаи/.
#1 | 18.09.2014, 10:43
Публикации: 71 / 2
http://www.mlsp.government.bg/bg/faq/faq.asp?qid=52039
Да допълня, че варианта е само прекратяване и отново назначаване :( колкото и да ми се искаше да стане с ДС. Добре ще правим пак инструктажи, нова длъжн.х-ка, медицинско ще трябва ли или ако няма прекъсване 3 месеца не се изисква. Сега пак една позната ми се оплака, че миналата година е правила освобождаване и назначаване в един и същи ден, сега като подава освобаждаване и се връща "несъществуващ ТД" въпреки че е имала върнато заверено уведомление. Освен първо да го назнача и след това да го освободя със задна дата т.е. да не е в един ден заради системата???
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група