Нова специална регистрация по ДДС в НАП от 01.01.2015г.

05.02.2015, 10:34 101632 77

#60 | 05.02.2015, 10:34
Публикации: 16 / 0
Някой да има информация, дали събраното ДДС от януари ще се плаща този месец или на тримесечие, когато се подават декларациите? От националният телефон на НАП, с която е говорила счетоводителката ми са и казали, че тия пари си стоят у нас и ги плащаме на тримесечие също тези фактури не се включват в месечнта декларация за ДДС.
#61 | 05.02.2015, 15:25
Публикации: 43 / 2
Здравейте!

Можете ли да ми кажете регистрация на основание чл. 156 спец. регистрация за прилагане режима в съюз, къде в заявлението за регистрация по ДДС трябва да отметна. Не намирам такъв член като основание за регистрация по ДДС?
#62 | 05.02.2015, 15:40
Публикации: 43 / 2
Само още нещо да питам.
Да разбирам ли, че е доброволна тази регистрация по чл. 156,т.е. не е задължителна дори да осъществяваш този вид услуги?
#63 | 06.02.2015, 09:25
Публикации: 16 / 0
#64 | 12.02.2015, 11:27
Публикации: 3 / 0
Здравейте,

Водя счетоводството на фирма, занимаваща се с електронен дизайн. До сега клиентите ни от ЕС са данъчно задължени лица и не сме имали издавали фактура  на данъчно НЕзадължено лице. Трябва ли да се регистрираме?

Ако в бъдеще започнем да извършваме такива услуги на ДНЗЛ, какъв е срокът за регистрация?

Благодаря много за вашите отговори!
#65 | 27.03.2015, 09:49
Публикации: 15 / 2
Здравейте!
Моля за предложения относно начина на осчетоводяване на разчетите относно ДДС на продажбите и дължим ДДС за тримесечието при отчитане и деклариране на ДДС по специалния режим!
#66 | 02.04.2015, 12:44
Публикации: 1 / 0
Здравейте,

Аз продавам в amazon.com US от около 7-8 месеца и продавам само за US customers,не продавам в Европа и продуктите ми също са в US и ги купувам от друг американски сайт и ги препродавам т.е. правя дропшипинг.На 14 Март получих този емайл от амазон:

"EU VAT collection to begin April 1, 2015.
Under European Union (“EU”) VAT rules, beginning April 1, 2015, Amazon will begin calculating and collecting EU VAT on Selling on Amazon fees related to sales made by sellers on this website who do not have an EU VAT number and are a resident of an EU member state. Sales made to business sellers (i.e.: sellers with an EU VAT number) will not be subject to EU VAT collection. Amazon will charge the standard rate of VAT applicable to your EU Member State of residence for any Selling on Amazon fees.

If you are a resident of an EU member state and have an EU VAT ID number, please provide Amazon with that number prior to April 1, 2015 to avoid having EU VAT applied to your Amazon fees.

To provide your EU VAT registration numbers, from Seller Central click Settings > Account Info, and click Edit in the European VAT Information section.

Note: Amazon Payments, Checkout by Amazon, Fulfillment by Amazon, Webstore, and tax collection service fees are not affected by this change."

Когато го получих този емайл се свързах със счетоводителя ми тъй като нямам фирма и временно се регистрирах като физическо лице и си изкарах VAT ID (ДДС номер) и до 1 Април си го регистрирах в сайта им и сега не ми одържат ДДС за "Selling on Amazon fees". Това означва, че одържат ДДС от таксите които ни одържат когато продаваме в амазон.Примерно съм продал продукт за $100 = $15 амазон такси и сега одържат от тия които нямат VAT %20 от тия $15 = $3 и в крайна сметка,таксата за $100 става $18,но от мен не го одържат тъй като имам номер.Та да стигнем до въпроса.След като не ми одържат ДДС какво трябва да направя аз? Трябва ли да плащам ДДС в България или само данък печалба от това което ми е дошло като приход? Счетоводителя ми ги обясни тези неща,но искам да чуя и мнения от някой друг.Благодаря предварително
#67 | 06.04.2015, 12:52
Публикации: 36 / 3
Здравейте, някой може ли да ми каже в коя колона от дневника на продажбите се посочват  издадените фактури  на данъчно нездължени лица от ЕС ? Благодаря предварително!
#68 | 10.04.2015, 09:48
Публикации: 16 / 0
Интересно четиво: http://www.europeanvoice.com/article/commission-rethinks-vat-on-digital-services/

Някой вече да е подавал деклараця?
#69 | 14.04.2015, 21:02
Публикации: 59 / 6
и аз не успявам с тази декларация да се справя, няко, който е падел да помага,моля
#70 | 15.04.2015, 16:37
Публикации: 58 / 12
Кажете какво точно правите и до къде стигате. Подаването съм го правила с ел. подпис. Влизате в системата и отивате на MOSS сектора. От там от подменюто в ляво си избирате подаване, година, месеци и така.
#71 | 17.04.2015, 13:52
Публикации: 36 / 3
Здравейте, опитвам се да преведа дължимото ддс в евро към сметката на НАП и от банката ми казаха, че единствения вариант е като валутен превод, което означава такса 35 лв. При всички Ви ли е така или аз нещо не успявам да се разбера с банката?
#72 | 17.04.2015, 15:10
Публикации: 16 / 0
@gnd При мен беше същото
Ползвам онлайн банкирането на ПИБ и направих валутен превод. Най малкото, таксата ми е по малка (10 ЕВРО).
Направих плащането вчера към обяд и гледам в системата на НАП все още не са отбелязали като платена.
Явно следят и одобряват плащанията ръчно  :blink:
#73 | 18.04.2015, 08:10
Публикации: 36 / 3
 dasfundo, благодаря за отговора ! Явно всеки път ще си плащаме такава такса. При мен също все още не е отразено плащането в НАП.
#74 | 20.04.2015, 12:43
Публикации: 16 / 0
Някой да е видял потвърждение за получено плащане в системата на НАП?
Направих превода в четвъртък и все още не е отчетено при тях.
#75 | 24.04.2015, 10:52
Публикации: 16 / 0
Все още никаква промянаа при мен. Платена преди седмица и все още не е отбелязана в систематаа им. Или все още неработи напълно системата им  :blink:
#76 | 13.07.2015, 10:10
Публикации: 36 / 3
Здравейте, можете ли да ми кажете как изготвяте електронния регистър по чл. 120, ал. 3 от ЗДДС ? Благодаря предварително !
#77 | 20.07.2018, 10:54
Публикации: 46 / 1
За първи път ми се налага да подавам декларация през системата MOSS. След като я разгледах стигнах до извода, че в нея се вкарват само обобщените суми по страни. Регистъра по чл. 120, ал. 3 се съставя само за вътрешни цели и се предоставя при поискване, но не се качва в самата система (както ние подаваме всеки месец ДДС дневници в България). Права ли съм?
В същото време обаче регистъра трябва да е електронен, а не намирам на страницата на НАП програма, с която да го генерирам.Вие как го правите?
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група