Не подадена Декларация №7

12.09.2014, 20:44 2898 1

12.09.2014, 20:44
Публикации: 1 / 0
Здравейте!
До март 2014 бях на обезщетение от борсата за четири месеца, като преди това съм работила седем години непрекъснато и ми е внасяно всичко. Лятото започнах работа(сезонна) в Слънчев бряг с обещанието на тамошния ми шеф, че ще подпиша договор, което така и не се случи. Де факто аз по документи се водя безработна от вече близо една година, като последно ми са внасяни здравни осигуровки от обезщетението до март 2014. Не съм подавала такава декларация, защото незнаех(което по закон “не е оправдание”).
Какъв е шанса да бъда глобена?
Като започна работа ще ми бъдат ли продължени правата, или трябва ли да внеса за месеците които не съм била осигурявана?
#1 | 13.09.2014, 08:48
Публикации: 314 / 38
Личен опит от преди година.
Няма да те глобят или поне аз минах с порицание /това го говоря сериозно/.

Аз също изпуснах срока да си подам Д7 и когато отидох там, мацката видя, че съм закъснял с месец и нещо. Обясни ми каква е процедурата, която не съм спазил и ми каза следното. Подаваш Д7 /с написана от служителката дата/ и ти издаваме едно писмо с порицание, което после получих на адреса си. Глоба не съм плащал и не се смятам за "мамин убавец", че да мина метър.
Хубав "punch line" би бил: до сега не съм получавал обезщетение за безработица и не бях запознат със сроковете.

Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група