Декларация за надценка

11.09.2014, 15:06 14795 16

11.09.2014, 15:06
Публикации: 35 / 0
Здравейте, при проверка на малко невзрачно барче ми искат декларация за надценка... търся търся образец, не намирам такъв... в свободен текст ли трябва да бъде??? :blink: Проверяващата е много ангажирана не отговаря на посочения телефон и сега се чудя какво да и представим  :blush:
#1 | 11.09.2014, 17:05
Публикации: 84 / 0
 да - свободен текст
#2 | 12.09.2014, 07:30
Публикации: 1884 / 384
Внимателно бих подходила към тази декларация. Попитайте за какво е необходима на проверяващата, за да знаете как да я направите. Защото ако става въпрос за група стоки, то общата надценка няма да и свърши работа. Възможно е по тази надценка да определи допълнителни приходи и данъци. Възможно е и да послужи за това,  да прецени правилно ли е отразена отчетната стойност на продадените стоки.....възможно е  :smile1:
#3 | 15.09.2014, 10:19
Публикации: 35 / 0
Внимателно бих подходила към тази декларация. Попитайте за какво е необходима на проверяващата, за да знаете как да я направите. Защото ако става въпрос за група стоки, то общата надценка няма да и свърши работа. Възможно е по тази надценка да определи допълнителни приходи и данъци. Възможно е и да послужи за това,  да прецени правилно ли е отразена отчетната стойност на продадените стоки.....възможно е  :smile1:
Здравейте! Цялата проверка тръгна за неплатени осигуровки и стигна до тази декларация. Понеже самата надценка не е една и съща за всяка стока, решихме да и представим покупни фактури и меню от барчето и да си смята каквото си иска, но днес, след поредната среща казала тази декларация ми трябва аз съм я описала и трябва да я представя с преписката, напишете я, не може счетоводителката да не знае каква надценка е сложила при изписването на стоките... Тя счетоводителката много добре знае, но също така знае, че не е добре да представя такава декларация.... нооо в крайна сметка ще трябва явно. Ще и напишем надценката с която сме изписвали стоките и да се надяваме, че след като са и внесли 150 лева които е държала точно днес да влязат в сметката, ще остави дребните рибки намира и ще насочи усилия към безскрупулните едри рибоци!
#4 | 15.09.2014, 10:55
Публикации: 1884 / 384
Щом не я интерисува група стока, ще трябва да и дадете средната надценка, но запишете, че е такава.
#5 | 15.09.2014, 11:08
Публикации: 35 / 0
Щом не я интерисува група стока, ще трябва да и дадете средната надценка, но запишете, че е такава.
Благодаря много за отговора!
#6 | 31.08.2016, 11:13
Публикации: 285 / 9
Здравейте! И при мен изискват такава декларация. Проблемът е, че фирмата се занимава с внос на плодове и зеленчуци и се намира на стоково тържище. Надценката там зависи по-скоро от търговията през конкретния ден, от доставчика с който се работи, търсенето и предлагането, качеството на доставената стока .... А те ми искат по видове стоки! Как да им обясня, че за деня се получава една и съща стока на 0,40 лв и 1,20 лв. и надценката е съвсем различна в двата варианта. Да не говорим, че някъде се работи и на загуба, само колкото да се отърват от стоката :(
#7 | 31.08.2016, 11:43
Публикации: 632 / 23
Здравейте! И при мен изискват такава декларация. Проблемът е, че фирмата се занимава с внос на плодове и зеленчуци и се намира на стоково тържище. Надценката там зависи по-скоро от търговията през конкретния ден, от доставчика с който се работи, търсенето и предлагането, качеството на доставената стока .... А те ми искат по видове стоки! Как да им обясня, че за деня се получава една и съща стока на 0,40 лв и 1,20 лв. и надценката е съвсем различна в двата варианта. Да не говорим, че някъде се работи и на загуба, само колкото да се отърват от стоката :(

Нямате ли нещо средно.
#8 | 31.08.2016, 12:02
Публикации: 285 / 9
ами може да се изчисли, но не знам дали ще го приемат, защото са написали по видове
#9 | 31.08.2016, 12:04
Публикации: 632 / 23
ами може да се изчисли, но не знам дали ще го приемат, защото са написали по видове

Е да де- средно по видове- средно за краставиците, средно за патладжана.
#10 | 31.08.2016, 12:29
Публикации: 285 / 9
Е да де- средно по видове- средно за краставиците, средно за патладжана.

Ясно ;)
Мисля, че може да се изчисли горе долу.
#11 | 31.08.2016, 12:37
Публикации: 632 / 23
Как изписвате стоката?
Протоколи за брак на стока имате ли?
#12 | 31.08.2016, 13:04
Публикации: 285 / 9
Как изписвате стоката?
Протоколи за брак на стока имате ли?
Няма бракувана стока. Всичко се изписва по клиентите.
#13 | 31.08.2016, 14:08
Публикации: 306 / 36
А защо декларация/ Аз бих предпочела Заповед на управителя за определяне на надценките по групи стоки. Така счетито има основание да изписва отчетната стойност, съгласно заповедта. В края на годината се прави инвентаризация и ако има разлики се прави корекция на отчетната стойност. Това всичко оформено и написано в заповед на шефа.
#14 | 31.08.2016, 20:20
Публикации: 1884 / 384
Засекли са доста краставици и патладжани, неосчетоводени във фирмата от стоковото тържище, щом ви искат по видове надценката. Декларация изискват, и то отдолу с текста .....за неверни данни нося отговорност по чл.... от НК.
#15 | 01.09.2016, 10:12
Публикации: 285 / 9
Засекли са доста краставици и патладжани, неосчетоводени във фирмата от стоковото тържище, щом ви искат по видове надценката. Декларация изискват, и то отдолу с текста .....за неверни данни нося отговорност по чл.... от НК.

Не знам какво са засекли, аз нямам неосчетоводени фактури при мен и изписани количества в повече. Ако там се правят други неща, то аз не съм запознат с това.
#16 | 01.09.2016, 10:24
Публикации: 1187 / 228
Ами със сигурност си правят всякакви "неща" там. То по принцип цялата публична методика, методология и алгоритъм на действие са неясни, субективни и лишена от публичност, като на ревизираната страна е вменено задължението да докаже, че е наред, вместо на административния орган - че има нещо нередно.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група