Прекратяване на трудов

07.09.2014, 13:27 5563 6

07.09.2014, 13:27
Публикации: 1 / 0
Здравейте, благодаря предварително на отзовалите се, моля ви за съвет или ваши практики как следва да се освободи служител, който напуска работа, без никакви молби, обяснения, предизвестия и т.н. Просто си тръгва и не се връща.
Служителят е в срок на изпитване, изпитателният срок е уговорен в полза на работодателя, предизвестието, което дължи служителят е 2 месеца. Тук се появява и проблема, че работодателят иска да си потърси обезщетението, което му дължи работника заради неспазеното предизвестие, но какъв член следва да цитирам аз в заповедта за прекратяване.

Благодаря.
#1 | 07.09.2014, 14:51
Публикации: 9297 / 1557
В случая единствения начин за прекратяване на договора по инициатива на работодателя и без съгласието на работника е по чл.71, ал.1, но Вашият шеф явно не е съгласен. Едва ли можете да се позовете на чл. 330 и за прекратите ТД без предизвестие. Не зная друго основание, на което управителят може издаде заповед за прекратяване на ТД, без самият той да дължи обезщетение.
За да получите обезщетение имате два варианта:
- за обезщетение по чл.220, ал. 1 -  чакате работника да се върне и за си подаде молба за прекратяване на договора по чл.326, ал.1, да си отработи предизвестието или за плати обезщетение. Докато се върне, ще трябва да го водите самоослъчка. Това може да продължи с години...
- за обезщетение по чл.221, ал.2 -след третия ден неявяване на работа започвате процедура по налагане на дисциплинарно уволнение. Четете внимателно КТ и спазвате всички подробности - искане на писмени обяснения, изслушване на работника и т.н. Вижте чл. 190 и следващите от КТ. До деня на уволнението водите работника в самоотлъчка.
Имайте предвид, че дисциплинарното уволнение е едно от най-често оборваните от съда.

Един личен съвет: Възползвайте се от чл. 71, ал.1 и не се лакомете за двете заплати от неспазеното предизвестие. Не си струва нито разправията, нито несигурните последствия.
#2 | 15.09.2014, 15:11
Публикации: 155 / 4
Здравейте!Искам да попитам служител иска да бъде освободен по чл.327 ал.1 т.1 ,работодателят дължи ли обезщетение и ако да в какъв размер?
Благодаря!
#3 | 15.09.2014, 16:57
Публикации: 4365 / 719
222 (2)?
#4 | 15.09.2014, 17:03
Публикации: 6668 / 658
224?
#5 | 16.09.2014, 13:26
Публикации: 14 / 0
Здравейте! В момента съм по майчинство и искам да прекратя трудовия си договор със стария работодател, тъй като се преместихме в друг град и там ще започвам нова работа. Интересува ме какво трябва да направя и в какъв срок, за да може да ми продължи майчинството, детето ще навърши 2 години на 29 ноември 2014. Новата работа искат да започна от средата на октомври, а детето ще е настанено в частна ясла и поради тази причина докато премине периода на адаптация ще съм на 4 часа. 
П.С.  Старият работодател е мой роднина и не би трябвало да има конкретен срок и проблем да прекъсна труд. си отношения.
Благодаря ви предварително.
#6 | 16.09.2014, 13:33
Публикации: 6668 / 658
И в двете фирми ли няма счетоводител, ТРЗ?
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група