Напускане в период на неплатен отпуск

29.08.2014, 15:46 4324 3

29.08.2014, 15:46
Публикации: 2 / 0
Здравейте!Имам въпрос.напуснах когато ме пуснаха в неплатен отпуск,понеже ми казаха  че ще ме освободят в края на отпуската,ако не се подобри финансовото състояние на фирмата.Става въпрос за хранителен магазин.Въпроса ми е дължат ли работодателите ми някакви пари или не дължат,защото аз сама напуснах?Благодаря предварително!
#1 | 29.08.2014, 15:48
Публикации: 9298 / 1557
А на основание на кой член от КТ напуснахте?

Освен това ми е интересно на какво основание работодателят Ви пусна в неплатен. Вие не подадохте ли молба за ползване на този отпуск?
#2 | 30.08.2014, 15:41
Публикации: 2 / 0
Подадох молба за неплатен отпуск или по-точно ме принудиха.В трудовата ми книжка пише чл.325,т.1 от КТ
#3 | 30.08.2014, 16:42
Публикации: 9298 / 1557
Това е прекратяване на трудовия договор по взаимно съгласие. Това, че събитието е станало по време на неплатеуния отпуск с случая няма никакво значение. Единственото, което работодателят Ви дължи при прекратяването на договора е обезщетение за неползваните дни от платения отпуск, ако имате такива.
Е, трябва да Ви плати и заплата за отработените дни, ако вече не е платена.
Тъй като сте в неплатен по Ваше желание, то за този период дължите на работодателя здравни осигуровки по 16,80 на месец. При непълен месец в неплатен  - част от тази сума, пропорционално на работните дни. Разбира се, ако не са удържани предварително.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група