Имам проблем

28.08.2014, 15:24 3621 2

28.08.2014, 15:24
Публикации: 71 / 3
Съгласно Наредба 1/.05.2014г на МОН за изплащане на транспортните разходи на учители имаме такива които ще ползват личните си автомобили.Картите на пътуващите учители от училищата и ЦДГ ги изплащаме ние от Общината-отдел Образование.Съгласно наредбата изплащането ще става на базата вида на автомобила,разходни норми и вида на горивото.Правилно ли ще бъде ако им искаме да попълват пътен лист и на базата на него и фактурата за заредено гориво тогава да им изплащаме парите.Ако има някои колеги моля да си кажат и те мнението и как процедират при тях.
#1 | 29.08.2014, 08:39
Публикации: 411 / 10
Пътен лист не се ли попълва, когато автомобила е служебен, в случая фактура за гориво на стойност съобразно вида на личния автомобил и разхода на гориво, мисля че е достатъчна.
#2 | 29.08.2014, 09:53
Публикации: 4366 / 719
Чл. 8. (1) Разходите при ползване на лични моторни превозни средства се удостоверяват въз основа на данните за вида и марката на личното моторно превозно средство, за разхода, вида и цената на горивото, за маршрута и изминатото разстояние в километри.

За да се установи маршрутът и разстоянието пътния лист (книжка) ми се вижда добър вариант. Може да си измислите и утвърдите някакъв подобен документ/бланка, доколкото не знам да има (има ли?) нормативно унифициран пътен лист.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група