Помощ! Искат да ме съдят :-)

20.08.2014, 15:50 8399 10

20.08.2014, 15:50
Публикации: 214 / 5
Да се смея или да плача! :blink:
Здравейте!
Поради опасност от дисциплинарно уволнение, един от зам.директорите ни ( в длъжностната му х-ка пише, че се изисква да познава КТ!) ме заплаши, че съм я подвела и че преди всичко ще осъди мен за непрофесионализъм!
... Получавали ли сте подобни заплахи, дори и изречени в момент на афект!? Чудя се дали биха могли да се сбъднат и кой норматив да погледна :hmmm: ?
П.П.
Всъщност, не зная дали това е форума, в който да попитам. ...
#1 | 20.08.2014, 15:57
Публикации: 1302 / 183
...броят на "шефските благопожелания" е правопропорционален на годините трудов стаж...  :)

За нормативите ще питаш, когато "битката" започне. Няма как да се защитаваш от нещо "хипотетично".
И не му се шашкай толкова - шефовете идват и си отиват, а "пчеличките" остават, щот` все някой трябва и да бачка... ;)
#2 | 20.08.2014, 16:30
Публикации: 214 / 5
P.G.H.R.Благодаря за куража!
Имам нужда, защото ... последните два дни какво ли не чух за себе си!
 :(
Лошото е, че като се ритат атовете го отнасят(-ме) все магаретата... та (не може да не) ми е притеснено...
#3 | 20.08.2014, 16:32
Публикации: 5497 / 371
P.G.H.R.Благодаря за куража!
Имам нужда, защото ... последните два дни какво ли не чух за себе си!
 :(
Лошото е, че като се ритат атовете го отнасят(-ме) все магаретата... та (не може да не) ми е притеснено...

Ако си сигурна, че не си я подвела /предполагам е така/ и можеш да го докажеш с нормативи, не се притеснявай!
#4 | 20.08.2014, 16:37
Публикации: 1302 / 183
JiD,
да си чула, да си чула, какво пък толкова да си чула...
Нали не са те нарисували с рога и копита!  :)

А Далила е права, даже да си допуснала някаква грешка редът за наказания по Кодекс го знаеш, тъй че - споко.
Като ти посипят реалните обвинения на главата, тогава алармирай, все ще измислим нещо с дружни усилия...  :D
#5 | 20.08.2014, 16:41
Публикации: 5497 / 371
JiD,
Като ти посипят реалните обвинения на главата, тогава алармирай, все ще измислим нещо с дружни усилия...  :D

Ако изобщо има такива :)

JiD, спокойно! Явно ти е за първи път, някой да се опитва да си изтрие ръцете с теб
#6 | 20.08.2014, 17:57
Публикации: 580 / 14
Явно за пръв път има сблъсък с такива разярени шефове...:)
#7 | 21.08.2014, 08:53
Публикации: 214 / 5
Дълго е за разказване ... бих ви "вкарала" в казуса.
Със сигурност ще ми дойде ИТ ... а междувремнно до средата на септември ни проверява и Общината. Изобщо, купон! А съвсем междудругото имам и първокласник ... :-)
Изивнявайте, че ви занимавам, ама много ми се събра..........
#8 | 21.08.2014, 09:31
Публикации: 1302 / 183
...ами какво да ти кажа, щом си стигнала до положението да откриеш тема, рано или късно ще ни вкараш в казуса...
ИТ и да дойде няма да те изправи до стената и да те стреля от упор, а ще даде предписания и срок за изпълнението им, ако е много "запечена" работата може да ви плесне и глоба, ама и това не е болка за умиране.
Общината вероятно ви прави финансова проверка, ама и тя ще излезе с някакъв констативен акт, който все пак подлежи на обжалване.
А ти вместо да се филмираш за служебни простотии, които принципно край нямат,  по-добре обърни внимание на детето - в първи клас им е много "странно" на миличките - играе им се та им се плаче, ама нямаааааа...  :)
#9 | 21.08.2014, 09:52
Публикации: 214 / 5
 :cray:
 :bow:
#10 | 10.09.2014, 23:02
Публикации: 76 / 0
В нашето бюджетно предприятие новоназначения директор се закани,че ще уволни счетоводителката дисциплинарно ако тя не си отиде по взаимно съгласие..Тя има 12 год. стаж  в предприятието без да има констатирани нарушения през годините..Всички даваха кураж... НО...дойде Вътрешен одит..сдушиха се с Директора..писаха разни нарушения и предписваха   ".. да се уволни лицето дисциплинарно.."
Всички констатации на Вътрешния одит НЕ бяха потвърдени от АДФИ..от агенцията нямат претенции към работата на счетоводителката ни , но Директора я уволни дисциплинарно " за констатирани дисциплинарни нарушения от Вътрешен одит при Община..."
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група