Странен казус ДДС

01.08.2014, 06:54 3660 3

01.08.2014, 06:54
Публикации: 56 / 1
Здравейте,

Имам следната главоблъсканица.

Доставчик от Албания , която стока се намира в Полша. Ние ще транспортираме стоката от там до наш клиент в Англия. Никъде по пътя си стоката не минава митница.

Стоката няма да влиза на територията на България. С какви документи да се подсигуря при евентуална проверка. Как да бъда сигурен дали са платени ДДС и Мито на въпросната стока или това ще остана наше задължение.

Имам ли внос или попадам под друго основание по ДДС? Как да документирам сделката и в кои колони на дневника да отнеса покупката.

Имам ли ВОД на основание чл.53, тъй като стоката не тръгва от България, а от друга държава членка .
#1 | 01.08.2014, 07:21
Публикации: 6403 / 1129
Под какъв режим стоката се намира в Полша? Собственост на Албанската фирма ли е? Как е влязла в Полша?

Транспортна услуга ли оказвате или извършвате покупко-продажба? Ако е покупко-продажба, то имате транзитна операция, но всичките й варианти не са регламентирани по отделно в ЗДДС и трябва да се подходи внимателно към всеки отделен случай.
#2 | 01.08.2014, 22:17
Публикации: 56 / 1
Собствеността е на албанската фирма. Извършваме покупко -продажба. Няма как да знаем какъв е режима и как е влязла.
#3 | 02.08.2014, 07:34
Публикации: 6403 / 1129
Продавате стока от Полша в Англия. По този признак имате тристранна операция. Но определянето на доставката зависи от документите, които ще получите при придобиване собствеността върху стоката.

Вижте този коментар
http://zakonnik.bg/document/view/qanda/136659/230961
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група