Как да постъпя?

01.08.2014, 03:12 3374 2

01.08.2014, 03:12
Публикации: 204 / 1
Във фирмата ,в която работя трудовия ми договор е на 8 часов работен ден при 40 часова работна смяна/нямаме СИРВ/ за месец 08.2014 трябва да изработим 168 часа,но в моя график аз имам работни смени с общо часове 176,понеже управителя отказва да коригира графика ,аз мятам в последната неделя от месец 08 да не се явя на работа,работодателя ми може ли да ми заведе самоотлъчка и след това има ли право да ми иска писмени обяснения и да ме уволни дисциплинарно и какви могат да бъдат последствията за мен?
Благодаря!
#1 | 01.08.2014, 06:11
Публикации: 314 / 38
1. Драсни по кой член е сключен договора. Подозирам че дължиш предизвестие на работодателя си и то е най-малко един месец. Според мен опциите са две:
-Пускаш предизвестие в началото на август, работиш до последната седмица на август и си тръгваш. Дължиш на работодателя си обезщетение за неспазеният срок на предизвестието в размер на именно тази последна седмица.
-Не пускаш предизвестие, напускаш последната седмица и работодателя почва да се чуди какво да прави. При този случай нямаш започване на едномесечно предизвестие и работодателя може да ти поиска едномесечно обезщетение.
2. Ако работиш на 8 часова смяна при 40 часа на седмица за август се падат точно 168 часа. Ако работодателя поиска да работиш над тази норма няма да спази между дневната и междуседмичната ти почивка. Това вече ти дава нещо, с което да се бориш за по-безпроблемно напускане.
#2 | 01.08.2014, 10:20
Публикации: 402 / 18
Според мен не би трябвало да не се явиш на работа. Напротив, трябва да отидеш на работа и след това да искаш да ти се заплати този ден като извънреден труд.
Ако не се явиш на работа, работодателя определено ще ти поиска писмени обяснения защо не си се явил. Така при две самоотлъчки и неприети обяснения /като неоснователни/ от страна на работодателя знаеш какви са последствията.
По-добре според мен е да си отидеш на работа и да имаш коз в своя полза, ако не ти се прати извънредно.
Заплащане на извънреден труд
   Чл. 150. (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г., бр. 52 от 2004 г.) За положен извънреден труд се заплаща трудово възнаграждение в увеличен размер съгласно чл. 262.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група