Справка за задълженията самоосиг.се лице

30.07.2014, 07:50 3300 1

30.07.2014, 07:50
Lora Petrova
Здравейте,

имам следният казус - през януари  2014г собственика на фирма, самоосигуряващо се лице искаше да изчисти задълженията си към НАП, съответно съм направила платежни и той си ги е платил. Сумите съм ги видяла от системата на НАП с ел.подпис, обаче кой знае защо не съм записала справката (обикновено го правя, но тази справка към януари 2014 не я виждам). Оттогава собсвеника си плаща всеки месец осигуровките (предишните години ги е плащал когато се наложи да си вади чисто удостоверение). През февруари съм видяла че няма задължения в системата на НАП. Сега излизат задължения за 2013г т.е.все едно не е платил осигуровките и тези, които плаща сега през 2014г. И нещо се обърках като гледам справката сега, защото в началото помислих, че към януари месец тъй като не е подадена декларация 6 не съм съобразила, че справката извадена през януари 2014 не включва 2013г. Но пък като гледам сега справката към днешна дата - тя си включва задълженията за 2014г.
И съвсем се обърках, защото на счетоводните данни хич не мога да разчитам - струпаха ми едни "документи" за миналите години, но са доста оскъдни а на колегата преди мен не мога да разчитам за разяснения.
Моля за идейки как да процедирам.
#1 | 30.07.2014, 09:44
Публикации: 1884 / 384
Анализ, вклюващ и предни години, проследяване на декларирано и платено. В системата на НАП има три вида справки, една от тях позволява да се върнете и до 2008/ако с тези прекъсвания не са променили нещо НАП/.  :smile1:
Има и един такъв момент, вероятно сте попаднали в него, при който при прехвърляне в 2014 г.задълженията и вземанията стоят в старата година до първото деклариране или внасяне на суми-чак тогава се появиха в 2014.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група