Отпуск за гледане на дете до 8 годишна възраст - трудова книжка

23.07.2014, 19:32 3935 3

23.07.2014, 19:32
Публикации: 35 / 0
Здравейте, не съм имала такъв случай до сега е се притеснявам да не сбъркам някъде. Назначихме жена на постоянен трудов договор, след около месец почна да излиза в болничен заради 3 годишното си дете, по лекарско предписание детето не трябваше да посещава градина и тя се принуди да остане вкъщи да го гледа. Разведени са с таткото, той и подписа декларация, че се отказва от неговото право да ползва 6 месеца отпуск за гледане на дете до 8 годишна възраст, работодателя се съгласи да я пусне да ползва 11 месеца наведнъж. На 03.06. освободихме жената, след разговор и молба от нея по взаимно съгласие. Как да опиша книжката обаче. За периода, в който работи и после периода на болничните отпред описвам - дата на назначаване дата на освобождаване, но като стаж до къде да броя? Тези 11 месеца от зад ли се описват?
#1 | 23.07.2014, 22:20
Публикации: 9298 / 1557
Първо си отговорате на въпроса: "Тези 11 месеца признават ри се за трудов стаж или не?" Ако смятате, че се признават - включвате ги в общия трудов стаж. Ако мислите, че не се включват  -не ги включвате ги в общия трудов стаж и вписвате периода отзад на ТК.
Не ми се търси в КТ, но залагам на първото.
#2 | 23.07.2014, 22:47
Публикации: 35 / 0
Първо си отговорате на въпроса: "Тези 11 месеца признават ри се за трудов стаж или не?" Ако смятате, че се признават - включвате ги в общия трудов стаж. Ако мислите, че не се включват  -не ги включвате ги в общия трудов стаж и вписвате периода отзад на ТК.
Не ми се търси в КТ, но залагам на първото.
Благодаря за жокера, разрових се в тази посока. Излиза, че се признава за трудов стаж. Описвам си го само отпред. Благодаря още веднъж!
#3 | 24.07.2014, 10:10
Публикации: 3145 / 253
Непременно издайте удостоверение за ползвания отпуск и тя да го представи на следващия си работодател
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група