Болнични файл с банкова сметка

24.04.2014, 16:15 4901 3

24.04.2014, 16:15
Публикации: 927 / 28
след подаване в нои  на болничните ,работника установи ,че сметката му е закрита и сега трябва да занеса  приложение 7 с новата сметка в нои  . днес го занесох на хартия но отказаха да ми го вземат искали да е на електронен носител /  един документ не трябва ли да се приема и на хартия ../  моята програма не може да направи такъв файл а с ноиската програма не съм работил и не мога да се ориентирам какво трябва да се попълни на нея .
моля,някой който е правил такова чудо да помогне
#1 | 24.04.2014, 16:32
Публикации: 402 / 18
Избира се допълнително представени документи, тип на основния документ към който се отнася приложението - посочвате болничен. Попълва са № на БЛ, ЕГН и име на лицето и избирате от кодовете 14. Декларирате сметката, записвате и изпращате.
Не знам защо не искат да приемат хартиения носител... Моя служителка е носила на място удостоверение за банкова сметка, там попълва декларацията и я приемат. Просто трябва време да се актуализира новата банкова сметка. Мисля, че беше 15 дни.
#2 | 24.04.2014, 16:38
Публикации: 962 / 103
От сайта на НОИ:
"При едновременно представяне на повече от 2 болнични листове и/или заявления-декларации, и/или декларации за промяна на обстоятелствата данните от придружителното писмо - приложение № 8, от описа - приложение № 9, от декларациите за банковите сметки - приложение № 7, и от декларацията – приложение № 15, задължително се представят на електронен носител, изготвен с програмен продукт, предоставен от Националния осигурителен институт, или по утвърден от него формат."
#3 | 24.04.2014, 16:41
Публикации: 5497 / 371
В деловодството се преставя Д7. Там се попълваше някаква бланка, прикрепят декларацията за банкова сметка и това е :)
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група