Декларация по чл.50

23.04.2014, 13:20 3638 3

23.04.2014, 13:20
Публикации: 83 / 1
Здравейте,
Христос Воскресе! Живи и здрави !
Извинявам се за глупавия въпрос , но за пръв път получавам такава бележка. Мой познат ме помоли да му попълня Декл. по чл. 50 и ми даде служ. бележка по чл.45, ал.1 и ал.2, т.4. На ред 1 Облагаем доход е посочена сума и на ред 1.1 е посочена друга сума от др. работодател. Според мен сумата от ред 1.1 влиза в сумата от ред.1 , нали така ?Или греша? И още един въпрос , като тръгна да попълвам приложение 1 от декларацията , за да разбера колко е сумата на единия работодател трябва да извадя от ред 1 , ред 1.1 или съм в напълно погрешна посока . Ако го направя така получавам годишната данъчна основа , която е посочена и в служ. бележка.
Благодаря 
#1 | 23.04.2014, 13:44
Публикации: 962 / 103
Нормално е да има такава бележка ако лицето работи на основен и на допълнителен трудов договор и работодателят по основния договор е направил изравняване на данъка.

Да, сумата по т.1 включва и 1.1.
В т.1 е общият доход по двата договора, в 1.1 е доходът само по допълнителния договор.
Разликата между 1 и 1.1. ви дава дохода от основния работодател.


"Ако го направя така получавам годишната данъчна основа , която е посочена и в служ. бележка" - това не ми стана много ясно, данъчната основа трябва да я получите като извадите и осигуровките. Осигуровките са посочени в т.2 и са общо по двата договора.
#2 | 23.04.2014, 14:05
Публикации: 83 / 1
Да , след като извадя и осигуровките  :good:. Благодаря  :give_rose:
#3 | 23.04.2014, 16:15
Публикации: 83 / 1
ДА попитам още нещо - в служ. бележка имам посочено облекчение за лично доброволно осигуряване и отделно бележка от Пенсионен фонд.Според мен се осигурява от работата и отделно на още едно място . В декларацията попълвам на две места - Таблица 2 Данъчно облекчение за лични вноски за осигурителен стаж при пенсиониране и Таблица 3 Данъчно облекчение за лични вноски за доброволно осигуряване и застраховане.
Нещо съвсем се обърках , а и ми е за пръв път .
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група