Доходи на самоосигуряващо се лице от чуждестранен източник

21.04.2014, 12:38 4553 4

21.04.2014, 12:38
Публикации: 81 / 4
Здравейте.
Самоосигуряващо се лице получава доходи от ООН. Как следва да се третират тези доходи? Четейки чл. 13 ЗДДФЛ, ми се струва, че са необлагаеми:
25. възнагражденията на: членовете на персонала на дипломатическите представителства съгласно Виенската конвенция за дипломатическите отношения; членовете на консулствата съгласно Виенската конвенция за консулските отношения; служителите на междудържавни и междуправителствени организации съгласно международния договор, сключен със съответната организация, и членовете на семействата на изброените лица, доколкото това е предвидено в съответния международен договор;

Лицето твърди,че тези доходи са необлагаеми, така му били казали   :noexpression:
И аз май клоня към това заключение, но ООН спада ли към горецитираното?

Ще съм много благодарна на всички, които се включат.

#1 | 21.04.2014, 13:35
Публикации: 2966 / 392
от ООН по международна организация едва ли има :) Само че в случая се говори за служители на такава
#2 | 22.04.2014, 07:59
Публикации: 81 / 4
от ООН по международна организация едва ли има :) Само че в случая се говори за служители на такава
Ами да, има подписан Договор с ООН, получава заплата. Значи би следвало да са необлагаеми.
Пъпешче, първата част от коментара ти не го разбрах..
#3 | 22.04.2014, 09:37
Публикации: 11932 / 2174
Като получава тази сума от ООН няма ли по нея направени и удръжки за данъци ? Някакъв документ за това ?
#4 | 22.04.2014, 21:56
Публикации: 81 / 4
Няма никакви документи освен Договор с ООН, който е на английски и не всичко разбирам.
Парите са получени по банкова сметка с основание номер и дата на договора. Това е всичко.
Лицето е представяло медицинско за постъпване на работа, явно си е баш служител.  :blink:
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група