Управител на ЕООД

16.04.2014, 09:09 7844 10

16.04.2014, 09:09
Публикации: 68 / 2
Здравейте,
бих искала да ми помогнете в следния казус:
Лекар - началник отделение по трудов договор е назначен за управител на лечебно заведение на договор за управление и контрол. Възможно ли е да остане трудовия договор, но да се пусне 1 година неплатен отпуск или задължително трябва да се освободи лицето?
#1 | 16.04.2014, 10:37
Публикации: 59 / 3
Според мен няма как да се запази трудовия договор. Ако юридически е допустимо да работи и като лекар, би следвало в ДУК да е написано, че лицето ще изпълнява и дейности по специалността си, освен управленските функции.
#2 | 16.04.2014, 10:44
Публикации: 6403 / 1129
ДУК няма определено работно време и не е по КТ, нали?
Защо да не може да запази ТД по КТ?
Питам, защото не ми е ясно и очаквам специалистите по ТРЗ да изкажат компетентно становище.
#3 | 16.04.2014, 11:00
Публикации: 9299 / 1558
Съгласна съм с Ирена. Ако едно лице работи по ТД, има ограничение само при сключването на втори /трети../ТД и няма ограничения за сключването на един или повече ДУ, ГД, свободня професия и други договори и дейности, които не са свързани с КТ.
Друг въпрос са КОНКРЕТНИТЕ изисквания на КОНКРЕТНИТЕ фирми.При някои ТД е невъзможно да имаш собствен бизнес или да управляваш търговско дружество, някои ДУ ограничават управителя относно изпълняването на конкурентна дейност. Така че няма законови ограничения и всичко зависи от конкретните условия на ТД и ДУ и/или вида на упражняваната дейност.
#4 | 17.04.2014, 11:04
Публикации: 68 / 2
Очаквам специалистите по ТРЗ да изкажат компетентно становище. Спешно ми е  :blush:
#5 | 17.04.2014, 18:58
Публикации: 9299 / 1558
Не претендирам да съм "специалист по ТРЗ", но не мисля че тук някой може да ти даде 100% верен отговор без да е запознат с условията на трудовия договор на лекаря и с договора за управление или контрол.
Законово възможни са и трите следващи варианта:
- лекарят да продължи да работи но ТД и едновременно с това да работи и по ДУ;
- лекарят да ползва платен и/или неплатен отпуск по ТД и да работи по ДУ;
- лекарят да работи само по ДУ, а ТД да бъде прекратен.
Какво ще изберете зависи от Вас и/или въпросния лекар. Повтарям - ако има някакви ограничения, те произтичат САМО от КОНКРЕТНИТЕ условия на ТД и ДУ и от  КОНКРЕТНИТЕ изисквания на фирмите работодател и възложител.
#6 | 08.05.2014, 10:05
Публикации: 6 / 0
Здравейте, имам следния казус: Лице съдружник в ООД е назначен в него като управител по ТД на 8 часа, същото лице е назначено като ръководител транспорт по допълнителен ТД на 2 часа в ЕООД, и в трето ЕООД има сключен ДУ без да е определено заплащане. Относно първите две ситуации осигуровките са ясни. В третия случай осигуровките се дължат в/у МОД, има ли някакъв друг вариант? Целта е да спестят осигуровки.
#7 | 08.05.2014, 10:53
niniv
Щом имате ДУ си плащате осигуровките на МоД
#8 | 08.05.2014, 11:12
Публикации: 6403 / 1129
Осигурителните вноски за лицата по чл. 4, ал. 1, т.7 се дължат върху получените, включително начислените и неизплатените, брутни месечни възнаграждения или неначислените месечни възнаграждения, но върху не по-малко от минималния осигурителен доход по чл. 6, ал. 2, т. 3 от Кодекса.
В случаите, в които по договора не е договорено възнаграждение, осигурителни вноски не се дължат - няма доход :noexpression:.
#9 | 08.05.2014, 11:27
niniv
Да,пропуснала съм,че управителя няма възнаграждение  :good:
Само гледайте да не му изплатите някоя сума за положен личен труд за да не дължите там осигуровки :)
#10 | 08.05.2014, 15:46
Публикации: 6 / 0
Сега видях, че в третия случай съм пропуснала да напиша, че не е собственик на ЕООД-то.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група