Пенсиониране

16.04.2014, 09:00 8073 11

16.04.2014, 09:00
Публикации: 1166 / 86
Здравейте!
Майка ми през м. Май 2014 г. има право да се пенсионира / навършва 60г. и 4 месеца и има 37 г. осигурителен стаж/. Тя НЕ желае да се пенсионира и иска да продължи да работи още. Работи на село, в една детска градина като хигиенист /т.н. "лелка"/. Директорката на градината и е казала, че имало 13 молби подадени за нейното работно място. Ако искала да остане да работи, щяла да я "мине" на 4 часа, за да назначала още една жена /също на 4 часа/, защото искала да им "затвори устите". По принцип знам, че без нейно съгласие, това НЕ може да се случи.
Моля Ви, дайте ми съвет как да постъпи?
#1 | 16.04.2014, 10:31
Публикации: 1202 / 120
Ако иска да остане - нищо да не подписва. Ако иска да я намрази селото - да остане. (кофти дилема) Ако ще напуска - поне да си изкяри максимумът. Виж тук текстът на постановлението за правото на 6 заплати - обезщетение   http://www.kik-info.com/forum/index.php?topic=8227.0  (в случай, че последните й 10 г. трудов стаж отговарят на критериите) Бих предложил и чл. 331 с договорено минимум 4 месечно възнаграждение + обезщетението по 222, но бюджетните директори не могат да правят подобни разходи.
#2 | 16.04.2014, 10:44
Публикации: 1166 / 86
Така е. Дилемата е гадна! Все си казваме, че трябва да се дава път на младите, но, когато става въпрос за близък човек сме на друго мнение. През 2015 г. /не знам кой месец/ ще навърши 10 г. в тази детска градина и тогава ще има право на това обезщетение с 6 брутни заплати.
Премиер, прав си, че ще я "намрази" селото. Натискът от определена политическа партия върху директорката е на лице /все пак живеем в България/. Тя, директорката и кметът са от една партия, и въпросните кандидатки за мястото й също. В случая, ако подпише и остане на 4 часа, реално майка ми ще загуби. Нали?
#3 | 16.04.2014, 10:51
Публикации: 5497 / 371
В случая, ако подпише и остане на 4 часа, реално майка ми ще загуби.

Да, веднъж ще й падне базата за пенсия и втори път - заплатите, на които ще има право при пенсиониране ще са на база заплатата й за 4 часа
#4 | 16.04.2014, 11:05
Публикации: 1202 / 120
За да се пенсионира трябва да прекрати поне за един - два дни договора си. След това щом си внесе в срок документите ще я пенсионират от датата на прекратеното осигурялане. В този смисъл новият ТД ще е сключен след придобито и упражнено право на пенсиониране и ще може шефката да си я освободи когато си поиска по реда на чл. 328,1,10а.
Това, че ще направи след година 10 г. стаж в градината не означава още нищо. 1. те до тогава може и да са отменили тези обезщетения - хипотеза; и 2. Ако преди това е работила същата работа при същите условия може и да е сменяла работодателят и пак не губи правото (може да има прекъсвания и общо да събере 10 г.трудов стаж за 13 календарни, но просто не трябва да има друг вид работодател между бюджетните, които са разписани в постановление 31/94г.) ДГ са в отрасъл просвета си мисля ДЯ са здравеопазване така, че може да е била в у-ще после в ДГ или ДЯ не би трябвало да губи правото си...но 1 ден да е работила в Търг.Др-во или на частно - край!
Що касае изчисляването на пенсията вече са ти напомнили как ще се отрази това.
#5 | 16.04.2014, 11:09
Публикации: 1166 / 86
Така е! По принцип си е на 100 % решила да се пенсионира, за да си "няма проблеми" и да не си "създава врагове". Баща ми шеговито се опитва да я успокои, като й казва, че от тяхната градина /цветната и зеленчуковата/ няма кой да я изгони и пенсионира.
Благодаря за отговорите и съветите Ви!
#6 | 16.04.2014, 11:11
Публикации: 1166 / 86
За да се пенсионира трябва да прекрати поне за един - два дни договора си. След това щом си внесе в срок документите ще я пенсионират от датата на прекратеното осигурялане. В този смисъл новият ТД ще е сключен след придобито и упражнено право на пенсиониране и ще може шефката да си я освободи когато си поиска по реда на чл. 328,1,10а.
Това, че ще направи след година 10 г. стаж в градината не означава още нищо. 1. те до тогава може и да са отменили тези обезщетения - хипотеза; и 2. Ако преди това е работила същата работа при същите условия може и да е сменяла работодателят и пак не губи правото (може да има прекъсвания и общо да събере 10 г.трудов стаж за 13 календарни, но просто не трябва да има друг вид работодател между бюджетните, които са разписани в постановление 31/94г.) ДГ са в отрасъл просвета си мисля ДЯ са здравеопазване така, че може да е била в у-ще после в ДГ или ДЯ не би трябвало да губи правото си...но 1 ден да е работила в Търг.Др-во или на частно - край!
Що касае изчисляването на пенсията вече са ти напомнили как ще се отрази това.

По принцип, ако напусне и се пенсионира - изобщо повече няма да я вземат отново на работа. Така си мисля аз. Тогава борбата за мястото ще придобие други размери.
#7 | 16.04.2014, 11:26
Публикации: 3145 / 253
Избира от двете "злини" по-малка  :smile1:
#8 | 16.04.2014, 11:34
Публикации: 1166 / 86
Избира от двете "злини" по-малка  :smile1:

Права си, Таня!  :good:  :smile1:
#9 | 16.04.2014, 11:46
Публикации: 1202 / 120
 .... от тяхната градина /цветната и зеленчуковата/ няма кой да я изгони и пенсионира.
.....

Е, лозе няма ли бе, само градина...  по едно пиргУско вино няма ли да почерпи  :wink1:
#10 | 16.04.2014, 11:51
Публикации: 1166 / 86
И лозенце има, и винце има, и мръвка има, но и мотика 10 номер има. Ще почерпи, ние сме гостоприемни хорица, ти само ела!  :wink1:
#11 | 16.04.2014, 12:09
Публикации: 1202 / 120
Голям камък хвърли, голяма покана към премиер не отправяй!!!  :yes3:
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група