Още една глоба може би?!

15.04.2014, 18:13 4344 4

15.04.2014, 18:13
Публикации: 2 / 0
Извинете ме ако не съм пуснал темата където трябва, но съм малко неадекватен от това което ми се случи. преди 2 години ме глобиха  200 лв на юридическото лице и 500 на фирмата ми собственика на фирмата съм аз ЕООД е. Замразил съм деиността на фирмата и не съм знаел че трябва да подавам данъчни декларации макар и нулеви! както и да е понесох си глобата. Днес добросъвестно отивам да си подам декларация за  за изминалата година, (отново нулева) защото не извършвам деиност и подаваики ми бланките ми казаха че съм закъснял. датата била до 31 март!!!!щях да припадна, това означава втора глоба. още нямам покана за връчване на акта, закъснял съм с 2 седмици, има ли начин да спася положението. работя на малка заплата и с 2рата глоба ми се трупат предполагам още 700 лв и общо ставам длъжник с 1400 и това е ако пак ми наложат минималните глоби. Но като 2ро нарушение може и да са повече?! Не съм укривал данъци,фирмата е със замразена деиност от началото на 2011 г!
Тъи като беше края на деня декларацията ще подам утре, т.е. утре би трябвало да ми връчат и акта. Днес само взех бланките!
#1 | 15.04.2014, 18:15
Публикации: 9299 / 1558
Би трябвало да Ви връчат акт. И най-вероятно ще го направят.
Нямате оправдание и няма отърване. Не ми се търси по законите кога се смяташе, че нарушението е повторно, но има вероятност Вашето да е точно такова. А при "повторно" глобите са двойни.
Само да напомня /нищо че нямате дейност/ ежегодно трябва да подавате и годишен счетоводен отчет в Търговския регистър. Там срокът е до 30.06.
#2 | 16.04.2014, 08:30
Публикации: 1884 / 384
И сега ако допълня и в Статистиката - Декларация за неактивност, човекът ще закрие ЕООД-то си , но това са законите. :smile1:
#3 | 16.04.2014, 09:32
Публикации: 6668 / 658
Да не пропуснете и датата 30.06, защото пак може да има глоба.
Защо не го закриете наистина?
#4 | 17.04.2014, 08:18
Публикации: 2 / 0
статистиката и годишния не пропускам! др седмица ще ходя да ги подавам! ДЕ тези закони да спазваха всички в тази държава.......еи мечтиии
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група